X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Режим у лікарні

Завантажити презентацію

Режим у лікарні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лікувально-охоронний режим у лікарні {

Слайд 2

Лікувально-охоронний режим — це система лікувальних та профілактичних заходів, які усувають або обмежують несприятливий вплив подразників, що можуть зустрітися в умовах лікарні, оберігають психіку хворого, позитивно впли вають на весь організм і сприяють швидкому одужанню.

Слайд 3

Основою лікувально-охоронного режиму є суворе дотри мання розпорядку дня, який забезпечує фізичний і психічний спокій хворого який наведено в таблиці. Години Розпорядок дня хворих Обов'язки медичної сестри 7.00 Підйом Вмикає світло в палатах 7.05—7.30 Термометрія Роздає термометри, стежить за правиль ністю вимірювання температури тіла, ро бить записи в температурних листках 7.30—8.00 Ранковий туалет хворих Допомагає важкохворим провести гігієніч ні процедури (догляд за шкірою, порож-ниною рота, носа, вухами, волоссям, природними складками); відправляє біо логічний матеріал (сечу, кал, харкотиння)в лабораторію 8.00—8.30 Приймання ліків Роздає призначені хворим ліки і стежитьза їх прийманням 8.30—9.00 Сніданок Допомагає буфетниці роздавати їжу, годує важкохворих 9.00—10.00 Лікарськийобхід Бере участь в обході, записує призначення лікаря 10.00—13.00 Виконання призначень Готує хворих до обстежень, супроводжуєїх у діагностичні кабінети, доглядає заважкохворими, виконує всі лікарські приз начення (ін'єкції, компреси, зондуваннятощо) 13.00—13.30 Приймання ліків Роздає призначені хворим ліки і стежитьза їх прийманням 13.30—14.30 Обід Допомагає роздавати їжу, годує важкох ворих 14.30—16.30 Післяобіднійвідпочинок Стежить за порядком у відділенні, за ста ном важкохворих 16.30-17.00 Термометрія Роздає термометри, стежить за правиль ністю термометрії, записує результати утемпературні листки 17.00—19.00 Відвідуванняхворих родичами Стежить за порядком у відділенні, конт ролює вміст передач з продуктами

Слайд 4

Необхідно вимагати від хворих дотримання розпорядку дня у відділенні і самим його не порушувати, вчасно вими кати телевізор, не будити хворих раніше встановленого часу (за винятком випадків, коли це необхідно для досліджень). Зміна персоналу, прибирання палат, термометрія мають проводитися після 7 год. ранку.

Слайд 5

Сприятливо впливає на психіку хворого добрий сані тарний стан у відділенні, затишна обстановка в палатах, коридорах (зручні меблі, чиста білизна, кімнатні рослини).

Слайд 6

Турбуючись про чистоту палат і хворих, медичні сестри повинні самі бути охайними, чисто та акуратно одягненими і виконувати всі вимоги особистої гігієни, не зловживати косметикою, носити чисті халат і шапочку. Волосся на голові має бути сховане під білою шапочкою або косинкою. Руки необхідно мити щіткою з милом, нігті коротко стригти. Медичним сестрам не слід носити персні на пальцях, оскільки під ними скупчуються численні мікроорганізми, в тому числі й патогенні. Взуття має бути м'яким, щоб не створювати шуму і стуку при ходьбі. Особа, яка доглядає хворого повинна бути завжди підтягнутою, спокійною, стриманою, терплячою і в той же час вимогливою до виконання всіх призначень лікаря.

Слайд 7

Медична сестра повинна сприяти зменшенню негативного впливу шумів на психічний стан хворого. Тиха спокійна розмова медичного персоналу між собою та з хворими, до тримання основних принципів медичної етики та деонтології поліпшують настрій хворого, допомагають йому швидше оду жати.

Слайд 8

Важливо запобігати негативним емоціям, що виникають через вигляд предметів лікарняного догляду (брудні бинти, невимите судно, шприци тощо). Доглядаючи за важкохворим під час фізіологічних відправлень, його слід відгородити ширмою.

Слайд 9

Треба створити навколо хворого сприятливий емо ційний клімат з оптимістичним настроєм. Дуже важливо пробудити волю хворого до одужання і бажання брати ак тивну участь у процесі відновлення свого здоров'я. В той же час не слід створювати фальшивих, необгрунтованих ілюзій і райдужних перспектив, якщо мова йде про неви ліковне захворювання. Треба оберігати хворого від частих, тривалих і втомлюючих відвідин родичів, знайомих і товаришів по роботі.

Слайд 10

Для відпочинку хворих у лікарні обладнують окрему кімнату або частину коридора, де розміщують крісла, жур нальний столик з журналами, газетами, стенди, телевізор. .Тут ходячі хворі можуть зустрічатися з відвідувачами. У вільний час хворі можуть читати, плести, вишивати.

Слайд 11

У теплу пору року з дозволу лікаря хворі можуть деякий час про водити на свіжому повітрі. Для цього територія лікарні має бути впорядкованою та озелененою.

Слайд 12

Природною потребою кожного живого організму, тим більше хворого, є повноцінний сон. Сон відновлює захисні сили нервової системи і організму в цілому. Хворі мають лягати спати в один і той самий час, тоді в них виробиться звичка швидко засинати. Будити хворих для приймання або введення ліків можна лише за вказівкою лікаря. При безсонні перед сном добре прийняти теплу ніжну ванну, в яку кожні 2 хв. підливають трохи гарячої води. В домашніх умовах можна застосувати теплу (35—36°С) загальну ванну.

Слайд 13

Лікувально-охоронний режим стаціонару включає наступні елементи: забезпечення режиму бережливість психіки хворого; строге дотримання правил внутрішнього розпорядку дня; забезпечення режиму раціональної фізичної (рухової) активності.

Слайд 14

У лікувальних установах використовують також 4 режими фізичної (рухової) активності хворих: строгий постільний режим; постільний режим; палатний режим; загальний режим.

Слайд 15

Отже ми бачимо, що однієї з важливих задач загального догляду за хворими є створення і забезпечення у відділенні лікувально охоронного режиму так як хвороба порушує нормальну взаємодію людини і сере довища, що її оточує. Ми бачимо що основою лікувально-охоронного режиму є суворе дотри мання розпорядку дня, який забезпечує фізичний і психічний спокій хворого. Порушення хворим лікувально-охоронного режиму, призначеного лікарем, може викликати важкі наслідки для хворого, аж до смертельного результату, це ще раз підкреслює важливість ліквально-охронногорежиму.

Слайд 16

Роботу виконали Учениці 11-Б класу Харківської гімназії №55 Горячкіна Дар’я, Зайцева Катерина Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина