X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Предмет і завдання патологічної фізіології.Загальне вчення про хворобу, етіологію та патогенез.Роль спадковості в патології людини

Завантажити презентацію

Предмет і завдання патологічної фізіології.Загальне вчення про хворобу, етіологію та патогенез.Роль спадковості в патології людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Предмет і завдання патологічної фізіології. Загальне вчення про хворобу, етіологію та патогенез. Роль спадковості в патології людини

Слайд 2

ПРЕДМЕТ І ЗАВДАННЯ ПАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОЛОГІЇ Патологічна фізіологія — це наука, що вивчає життєдіяльність хворого організму. Патологічна фізіологія вивчає основні закономірності виникнення, розвитку і кінця хвороби.

Слайд 3

Курс патологічної фізіології поділяється на три частини. Перша частина — нозологія Друга частина — типові патологічні процеси Третя частина — спеціальна патологічна фізіологія.

Слайд 4

ЕКСПЕРИМЕНТ ЯК ОСНОВНИЙ МЕТОД ПАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОЛОГІЇ Об'єктом вивчення патологічної фізіології є хвороба Методом — патофізіологічний експеримент.

Слайд 5

ЗВ'ЯЗОК ПАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОЛОГІЇ 3 ІНШИМИ МЕДИЧНИМИ НАУКАМИ, ЇЇ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ КЛІНІКИ

Слайд 6

ЗАГАЛЬНЕ ВЧЕННЯ ПРО ХВОРОБУ Вчення про хворобу, або загальна нозологія (від грец. поsоs— хвороба)

Слайд 7

ВООЗ: «Здоров'я—це стан повного фізичного, психологічного й соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад»

Слайд 8

Здоров'я— це насамперед стан організму, в якому спостерігаються відповідність структури і функції, а також здатність регуляторних систем підтримувати сталість внутрішнього середовища (гомеостаз)

Слайд 9

Хвороба — це порушення нормальної життєдіяльності організму внаслідок впливу на нього шкідливих агентів, що спричинює зниження його пристосовних можливостей, працездатності й збільшує можливість смерті.

Слайд 10

ВЧЕННЯ ПРО ЕТІОЛОГІЮ І ПАТОГЕНЕЗ

Слайд 11

Етіологія (від грец. аіtіа — причина, lоgоs — вчення) — це вчення про причини й умови виникнення хвороби.

Слайд 12

Патогенез (від грец. pathos — страждання, genesis — походження) — це вчення про механізми розвитку і кінця хвороби.

Слайд 13

ОСНОВНІ ПЕРІОДИ (стадії) РОЗВИТКУ ХВОРОБИ

Слайд 14

Латентний період (стосовно інфекційних хвороб — інкубаційний період) триває від моменту впливу причини до появи перших клінічних ознак хвороби.

Слайд 15

Продромальний період — відрізок часу від перших ознак хвороби до повного її прояву.

Слайд 16

Період виражених проявів, або розпалу, хвороби характеризується повним розвитком клінічної картини

Слайд 17

Кінець хвороби може бути такий: видужання (повне й неповне), рецидив, перехід у хронічну форму, смерть.

Слайд 18

Видужання— це процес, який приводить до ліквідації порушень, спричинених хворобою, і відновлення нормальних відношень організму із середовищем, для людини — насамперед до відновлення її працездатності.

Слайд 19

Рецидив — це новий прояв хвороби після удаваного або неповного її припинення

Слайд 20

Перехід у хронічну форму означає, що хвороба перебігає повільно з тривалими періодами ремісії (місяці й навіть роки).

Слайд 21

Спадковість - це здатність живих організмів відтворювати собі подібних, іншими словами, це властивість живої особини передавати нащадкам притаманний їй тип обміну речовин.

Слайд 22

Структурна одиниця спадковості - ген. Він являє собою ділянку молекули ДНК із специфічною послідовністю пуринових і пірамідинових основ, яка відповідає за біосинтез певного білка. В клітинному ядрі гени разом з білками, ферментами і РНК упаковані в особливі структури, названі хромосомами.

Слайд 23

У здорової людини в соматичних клітинах нараховується 46 хромосом, тобто 23 пари, в тому числі 22 пари аутосом і одна пара статевих хромосом. Це так званий диплоїдний (подвійний) набір. У статевих клітинах (сперматоцитах і ооцитах) міститься одинарна кількість хромосом - 23 (гаплоїдний набір).

Слайд 24

Слайд 25

Головна властивість генів - їх здатність передаватися з покоління в покоління в незміненому вигляді. Гени як носії спадкової інформації повинні бути здатними до випадкових змін. Такі зміни дійсно існують, і їх називають мутаціями.

Слайд 26

Мутації можуть виникати і в статевих, і в соматичних клітинах. Ті, що виникають у статевих клітинах, передаються особинам наступного покоління і виявляються в клітинах нащадків, які стали їх носіями. Соматичні мутації можна виявити лише в потомстві відповідної мутантної клітини і то лише за умови, що вони перешкоджають клітині здійснювати її специфічні функції, тобто проявляються фенотипічно.

Слайд 27

Розрізняють три типи мутацій - геномні хромосомні генні