X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поділ клітин

Завантажити презентацію

Поділ клітин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поділ клітин МІТОЗ

Слайд 2

Нові клітини утворюються шляхом поділу старих клітин(положення клітинної теорії)

Слайд 3

Мета уроку: 1.Розширити знання про поділ клітин. 2.Познайомити з непрямим поділом клітин - мійозом. 3.Продовжити розвивати навички самостійної роботи з текстом підручника, порівнювати та систематизувати навчальний матеріал. 4. Виховувати любов до природи, бажання дізнаватися про її таємниці.

Слайд 4

Типи поділу клітин Типи поділу клітин соматичні статеві Мейоз греч "мейоз" - зміншення Амітоз Мітоз греч "мітос" - нить

Слайд 5

Слайд 6

Митотичний цикл сукупність послідовних и взаємопов‘язаних процесів в період підготовки клітин до поділу, а також протягом самого поділу.

Слайд 7

Слайд 8

Мітоз у корінці цибулі

Слайд 9

Заповнити таблицю користуючись текстом підручника Фази Що відбувається Інтерфаза Профаза Метафаза Анафаза Телофаза

Слайд 10

Фази Мітозу

Слайд 11

Профаза. У клітці (плазматична мембрана на фотографії має червоний колір) зникає ядерна оболонка, нитки мікротрубочок (зелені) починають формувати митотичний апарат (веретено поділу), хроматин (комплекс ДНК і білків-гистонів, на фотографії - блакитні плями) зачинає конденсуватися і, спіралізуючись, перетворюватися на хромосоми. Продовжується формування хромосом з хроматина, на полюсах колишнього ядра формуються центри митотичного апарату (ценртіолі), між якими протягуються мікротрубочки ниток веретена поділу.

Слайд 12

Метафаза. Хромосоми розташовуються по екватору колишнього ядра, прикріпляючись своїми центромерами (первинними перетяжками) до ниток митотического апарату. Зачинається формування метафазной пластинки. Закінчується формування метафазной пластинки. Саме на цій стадії клітинного поділу, блокувавши подальшу розбіжність хромосом за допомогою певних алкалоїдів (наприклад, колхицина), вивчають каріотип (набір хромосом, властивий даному організму або виду).

Слайд 13

Анафаза. Хромосоми розриваються в місці з'єднання (по центромері) і хроматиди починають рух до протилежних полюсів клітини: від кожної хромосоми одна хроматида рухається до одного полюса, інша - до іншого. Хроматиди тепер можна назвати сестринськими хромосомами, оскільки вони тепер дійсно стають самостійними хромосомами, які потраплять в різні клітки.

Слайд 14

Телофаза. Хромосоми концентруються на протилежних полюсах клітини. починається деспіралізація хромосом, поступово починає формуватися ядерна оболонка, відбувається поділ цитоплазми клітин (цитокинез), що завершує процес мітотичного поділу клітини.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Кількість хромосом Фази Кількість хромосом Інтерфаза 2n2c 2n4c 2n4c Профаза 2n4c Метафаза 2n4c Анафаза 4n2c Телофаза 2n2c

Слайд 18

Розв'язання задач №1 У ядрі соматичної клітини мушки дрозофіли є чотири пари хромосом. Скільки хромосом буде в цій клітині на стадії профази мітозу? №2 У ядрі соматичної клітини мушки дрозофіли є чотири пари хромосом. Скільки хромосом буде в цій клітині на стадії анафази мітозу? №3 У ядрі соматичної клітини мушки дрозофіли є чотири пари хромосом. Скільки хромосом буде в цій клітині на стадії телофази мітозу?

Слайд 19

Профаза Метафаза Анафаза Телофаза

Слайд 20

Профаза Метафаза Анафаза Телофаза

Слайд 21

Слайд 22

Профаза Метафаза Анафаза Телофаза

Слайд 23

Профаза Метафаза Анафаза Телофаза

Слайд 24

Біологічна суть мітозу ВІн забезпечує рівномірну передачу спадкової інформаціі материнської клітини двом дочернім. Дочерні клітини мають таку ж спадкову інформацію і таку ж кількість хромосом, як і материнська клітина.

Слайд 25

Домашнє завдання Вивчити §24 підручника(сторінка 142-147). Вивчити конспект у зошиті.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина