X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
післяпологові септичні ускладнення

Завантажити презентацію

післяпологові септичні ускладнення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Післяпологові септичні ускладнення

Слайд 2

Післяпологові інфекційні захворювання безпосередньо пов'язані з вагітністю і родами, розвиваються в період від 2-3 доби після пологів до кінця 6-го тижня й обумовлені інфекцією (переважно бактеріальною). Післяпологові інфекційні захворювання – це динамічний процес, що виникає і розвивається внаслідок взаємодії макро- та мікроорганізму під час потрапляння останнього в післяпологові шляхи породіллі.

Слайд 3

Шляхи поширення інфекції Гематогенно - із септичного осередка інфекція поширюється найчастіше по кровоносних шляхах; Лімфогенно; Інтраканікулярний шлях- по каналу шийки матки і трубах ; Периневральний- рідко; Комбінований шлях, наприклад гематогенно-лімфогенний.

Слайд 4

Інфекційний агент може проникати в організм породіллі екзогенно (з рук самої породіллі, медичного персоналу, через білизну, предмети догляду, перев'язувальний матеріал). Однак можливий і розвиток ендогенної інфекції, коли мікроби потрапляють на ранову поверхню з несанованих вогнищ хронічного запалення в організмі самої жінки (хронічний гастрит, каріозні зуби, захворювання жовчовидільної системи, хронічний тонзиліт тощо).

Слайд 5

Ускладнення післяпологового періоду інфекційного генезу поділяють на три групи захворювань: • власне післяпологові септичні захворювання, що виникли внаслідок попадання інфекції на пологові рани; • інтеркурентні захворювання інфекційного характеру (грип, ГРЗ, ангіна тощо); • екстрагенітальні післяпологові інфекції, при яких геніталії можуть і не ушкоджуватися (мастит, цистит, пієлонефрит).