X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ГОТОВІ ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ ЗАСОБИ

Завантажити презентацію

ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ГОТОВІ ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ ЗАСОБИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ТА ГОТОВІ ПЕРЕВ'ЯЗУВАЛЬНІ ЗАСОБИ

Слайд 2

Перев'язувальні матеріали – це матеріали, призначені для захисту ран від вторинної інфекції, їх осушування, обробки операційного поля, зупинення кровотечі, а також з метою імобілізації органів, тканин. До перев'язувальних матеріалів і готових перев'язувальних засобів відносяться: вата, марля, алігнін, бинти, перев'язувальні пакети, марлеві серветки, пов'язки асептичні, ватно-марлеві тампони тощо. До них ставиться ряд вимог, а саме: вони повинні мати добру всмоктувальну здатність, бути еластичними, не повинні подразнювати тканини тіла, при застосуванні не повинні утворювати окремі волокна, які можуть засмічувати рану, повинні піддаватися стерилізації, бути дешевими і доступними для широкого і масового застосування. Вата – це бавовна, яка добре очищається від насіння, залишків коробочок та інших домішок, потім розтріпується і розчісується на спеціальних машинах. Вата поділяється на звичайну і гігроскопічну.

Слайд 3

Випускається звичайна вата у паках по 20,30,40 і 50 кг, а для медичних цілей – в пачках або рулонах по 25, 50, 100 і 250 г. За вимогами Держстандарту вата гігроскопічна виготовляється з; бавовни не нижче 1 сорту (це гігроскопічна очна вата, яка застосовується в очній практиці); бавовни не нижче Ш сорту (це хірургічна вата, яка застосовується в хірургічній практиці та в інших галузях медицини); бавовни не нижче У сорту ( це гігієнічна побутова вата; застосовується для побутових санітарно-гігієнічних потреб населення)

Слайд 4

Вата гігроскопічна фасується у пакети по 15, 25, 50,100 г. На упаковці наносяться наступні реквізити: назва виробника та його адреса із зазначенням контактних телефонів, назва виробу, маса, реєстраційний номер, ДСТУ або ТУ, штрих - код країни, дата виготовлення, якщо вата стерильна – обов'язково вказується термін придатності. З гігроскопічної вати отримують стерильну вату шляхом стерилізації в паровому стерилізаторі насиченою парою при температурі 120 град. - 45 хв. або 132 град.-20 хв. Стерильна вата випускається по 25, 50, 100 і 250 г. Термін зберігання – 5 років.