X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НАЙВІДОМІШІ 10 ЛІКІВ ЩО ЗМІНИЛИ СВІТ

Завантажити презентацію

НАЙВІДОМІШІ 10 ЛІКІВ ЩО ЗМІНИЛИ СВІТ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

10 ЛІКІВ ЩО ЗМІНИЛИ СВІТ

Слайд 2

Опій Протягом усієї історії людства лікарі й учені шукали засоби, здатні перемогти біль. Опій став першими сильними болезаспокійливими ліками.  Опій – родоначальник всіх сучасних наркотичних анальгетиків. У другій половині XX сторіччя синтетичним шляхом були отримані промедол, фенадон, трамадол, фентанил, деприван, буторфанол та інші ліки, а також виділені деякі алкалоїди опію: засіб проти кашлю кодеїн і судинорозширювальний препарат папаверин. Переважна їх частина включена в офіційні списки наркотичних речовин, зберігати й продавати які можна тільки в умовах найсуворішого контролю. 

Слайд 3

Вакцина проти віспи  Віспа довгий час була одним з найстрашніших захворювань, відомих людству. Численні епідемії віспи охоплювали цілі континенти. Тільки в 1980 році Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно визнала, що віспа повністю ліквідована у всіх розвинутих країнах земної кулі. Це стало можливим завдяки загальній вакцинації. 

Слайд 4

 Ефір  Наркотична дія сірчаного ефіру була відкрита ще в 1525 році лікарем і алхіміком Парацельсом. Однак до епохи анестезії було ще дуже далеко.  Для загального наркозу сьогодні використають сучасні препарати й складні прилади. Але за великим рахунком загальний принцип поринання у «хімічний сон» залишився тим же, що й півтора століття тому. Спроби створити концептуально інший наркоз поки успіхом не увінчалися. 

Слайд 5

Кокаїн Кокаїн є основним компонентом місцевих анестетиків (новокаїн, дикаїн, тримекаїн, лідокаїн та ін.), без яких сьогодні неможливі стоматологія, амбулаторна хірургія, травматологія, гінекологія, онкологія, пластична хірургія, неврологія та низка інших медичних дисциплін.  Токсичність кокаїну завжди бентежила лікарів. Саме тому одержання Альфредом Ейнгорном у 1905 році препарату новокаїн ознаменувало початок нового етапу в розвитку місцевої анестезії. Новокаїн, що в 16 разів менш токсичний, ніж кокаїн, швидко завоював симпатії фахівців, тим більше що мав достатню знеболювальну силу. Із цим прямим спадкоємцем кокаїну багато хто, напевно, мав справу в кабінеті стоматолога. 

Слайд 6

Аспірин  У клінічну практику аспірин був уведений німецьким лікарем Германом Дрессером.  Ліки виявилися досить ефективним, і 6 березня 1899 року Імператорське патентне відомство в Берліні внесло їх у реєстр торговельних марок під номером 36433 з назвою «Аспірин».