X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Моніторинг поінформованості та поведінки засуджених як компонент епіднагляду за ВІЛ другого покоління

Завантажити презентацію

Моніторинг поінформованості та поведінки засуджених як компонент епіднагляду за ВІЛ другого покоління

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Моніторинг поінформованості та поведінки засуджених як компонент епіднагляду за ВІЛ другого покоління Проведено: Громадською організацією “Аналітичний центр “Соціоконсалтинг” спільно з Державним Департаментом України з питань виконання покарань

Слайд 2

Замовник: Міжнародний благодійний фонд “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в УКРАЇНІ”

Слайд 3

Мета дослідження: Моніторинг поведінки засуджених щодо ВІЛ/СНІД для адекватного контролю за епідемією та оцінки ефективності профілактичних програм у виправних колоніях.

Слайд 4

Завдання дослідження: Порівняльний аналіз впливу чинників ризику інфікування ВІЛ серед засуджених на національному та регіональних рівнях. Аналіз основних тенденцій щодо змін у знаннях, ставленні, поведінки засуджених на національному та регіональних рівнях. Збір даних і підрахунок Національних показників моніторингу і оцінки ефективності заходів, що забезпечують контроль стану епідемії ВІЛ/СНІД в пенітенціарних установах. Проведення оцінки охоплення засуджених заходами профілактики ВІЛ/СНІД, їх впливу на рівень знань та поведінку засуджених.

Слайд 5

Об’єкт дослідження: Засуджені: різних строків позбавлення волі, різного віку, обох статей, різних установ виконання покарань за видами і регіонами розташування тощо. Всього опитано: 1234 особи, у тому числі 241 жінка і 993 чоловіка.

Слайд 6

Регіони дослідження: Одеська область – 3 установи: 1 жіноча, 2 чоловічі. Тернопільська область – 1 установа (жіноча). Львівська область – 2 установи (чоловічі). Житомирська область – 2 установи (чоловічі). Полтавська область – 2 установи (чоловічі). Луганська область – 2 установи (чоловічі).

Слайд 7

МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ: Самозаповнення анкет із застосуванням персональних конвертів для забезпечення відвертості респондентів і гарантій збереження конфіденційності їх особистих відповідей.

Слайд 8

Епідемічна ситуація в пенітенціарній системі Хворіли під час перебування у ВК на захворювання, пов’язані із ризикованою щодо ВІЛ поведінкою (сифіліс, гонорея, гепатити В і С) – 13% засуджених. Хворіли на сифіліс і/або гонорею - 6% Хворіли на туберкульоз – 22% Хворіли на пневмонію – 23% Порівняно із 2004 р. ситуація суттєво не змінилася.

Слайд 9

Доступність тестування на ВІЛ та готовність засуджених до нього

Слайд 10

Доступність тестування на ВІЛ серед засуджених за регіонами Кількість засуджених, яким пропонувалося пройти тестування в СІЗО, %

Слайд 11

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОКАЗНИК №3 “Відсоток осіб, які протягом останніх 12 місяців пройшли тестування на ВІЛ-інфекцію та одержали його результати, серед засуджених” = 25%.

Слайд 12

Динаміка основних показників тестування на ВІЛ серед засуджених, %

Слайд 13

Самооцінка засудженими знань щодо ВІЛ/СНІД та ІПСШ, %

Слайд 14

Динаміка знань засуджених щодо ВІЛ/СНІД, % правильних відповідей

Слайд 15

Національний показник №14 “Відсоток засуджених, які вірно вказали методи запобігання передачі ВІЛ статевим шляхом і знають, як ВІЛ не передається”, За “старою методикою ”= 39% За “новою методикою ”= 43%

Слайд 16

Рівень обізнаності про ВІЛ/СНІД, розрахований за методологією ЮНЕЙДС, за регіонами, %

Слайд 17

Динаміка знань засуджених, % (додаткові індикатори) ВІЛ ПЕРЕДАЄТЬСЯ:

Слайд 18

Ставлення засуджених до ВІЛ+ Вважають, що ВІЛ позитивні засуджені мають право на більш комфортні умови утримання – 66%. Вважають, що ВІЛ-інфіковані мають такі ж самі права і повинні утримуватись на загальних умовах – 46%. Заперечують доцільність окремого утримання ВІЛ-інфікованих засуджених – 29% ( у 2004 р. таких було 38%).

Слайд 19

Охопленість засуджених інформаційно-просвітницькими та іншими профілактичними заходами Охоплено інформаційно-просвітницькими заходами – 66% (у 2004 р. – 57%). Охоплено іншими профілактичними заходами: - отримували презервативи -13% - отримували дезинфікуючі розчини – 15% - отримували станки/леза для гоління – 22%.

Слайд 20

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОКАЗНИК №4 “Відсоток осіб, яких охоплено профілактичними програмами серед засуджених” А саме: Кількість респондентів, які дали ствердні відповіді на запитання: “Чи знаєте Ви, де можна пройти тестування на ВІЛ?” та “Чи отримували Ви презервативи протягом останніх 12 місяців, в тому числі і від громадських організацій?” = 8%.

Слайд 21

Формат інформаційних матеріалів, які отримували засуджені, % до засуджених, які охоплені інформаційно-просвітницькими заходами

Слайд 22

Доступність пасивних та активних форм інформування для засуджених Пасивні форми інформування (стенд або плакат у медсанчастині, на стінах гуртожитку, на території колонії) доступні 84% засуджених, охоплених інформаційними заходами. Більш активні форми інформування (буклет/брошура, лекція, радіопередача) доступні 62% засуджених, охоплених інформаційними заходами. Індивідуальне консультування доступно 15% засуджених, охоплених інформаційними заходами.

Слайд 23

Динаміка інформаційних потреб засуджених щодо ІПСШ, %

Слайд 24

Пропозиції засуджених щодо профілактики ВІЛ/СНІД у місцях позбавлення волі, %

Слайд 25

Перспективні напрямки профілактики щодо ВІЛ/СНІД/ІПСШ у ВК Більше використовувати активні форми подачі інформації (бесіди, перегляд відеофільмів, лекції, тренінги, радіопередачі) Збільшення обсягів індивідуального консультування, включаючи до і післятестове консультування Збільшення обсягів інформування для тих, хто вже є ВІЛ-інфікованим (про симптоми, лікування ВІЛ/СНІД), створення для них груп підтримки. Використовування інтерактивні методи отримання інформації – конкурси, вікторини, тренінги. Навчання лідерів з числа засуджених для проведення подальшої роботи за методом “рівний-рівному” Впровадження програм зменшення шкоди: забезпечення засуджених презервативами, дезинфектантами, станками/лезами для гоління. Для СІН – обмін одноразових шприців. Забезпечення засуджених інформацією, де можна пройти тестування на ВІЛ. Стимулювання міжнародних донорів на придбання тест-систем для тестування на ВІЛ.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина