X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Комп'ютерна залежність дітей та підлітків"

Завантажити презентацію

"Комп'ютерна залежність дітей та підлітків"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Комп'ютерна залежність дітей та підлітків

Слайд 2

Запровадження комп’ютерних технологій Бурхливий розвиток комп'ютерних технологій в останні роки накладає певні умови розвитку особистості сучасного дитини. Потужний потік нової інформації, застосування комп'ютерних технологій, саме поширення ігор надає великий вплив на виховання сучасних дітей і підлітків. Створення виховного простору - це необхідна умова становлення дитини не тільки у стінах освітнього закладу, але й за його межами. Сьогодні істотно змінюється структура дозвілля дітей і підлітків. Істотну роль виховного процесу займає комп'ютер. Він поєднує у собі можливості телевізора, DVD приставки, музичного центру, книжки.

Слайд 3

Ознаки комп’ютерної залежності коли батьки просять абстрагуватися від гри за комп'ютером, підліток висловлює яскраве небажання робити це; якщо все-таки дитину відволікли від комп'ютера, вона стає дуже дратівливою; дитина витрачає дуже багато грошей, щоб оновлювати комп’ютерні програми й купувати нові ігри; підліток забуває про домашні справи та обов'язки, про навчання; збивається повністю графік харчування і сну, дитина починає нехтувати власним здоров'ям; коли дитина починає грати чи вчиться працювати за комп'ютером, вона відчуває емоційне піднесення; дитина відчуває почуття ейфорії, коли за комп'ютером; він смакує і продумує з усіма подробицями своє наступне перебування у світі комп'ютерної фантастики, що сприяє поліпшенню настрою і захоплює усі помисли, багато мріє про те, як швидко він почне грати.

Слайд 4

Стадії формумання комп’ютерної залежності Стадія захопленості. Цей період протікає досить довго, із своїх індивідуальних особливостей підліток може зупинитися у формуванні тяги одному з попередніх періодів виникнення, в такий спосіб, потреба зникає швидше. Але якщо цього немає й немовля проходить все періоди формування психологічної потреби у віртуальної, то, отже, дана стадія матиме затяжного характеру. Стадія ризику залежності. Дитина починає порівнювати реальний і віртуальний світи і віддає перевагу останньому. Комп'ютерна реальність дозволяє дітям здійснити свої мрії. Один мріяв бути сильним, щоб усі його боялися, у грі він б'є, грабує чи вбиває інших людей. У реальному світі він давно був би впійманий міліцією і засуджений. Але ні, тут, у грі, їй усе зійшло з рук: він сховався від переслідування поліції та може спокійно продовжувати свою грабіжницьку діяльність. Багатьма дослідженнями доведено, що людина прагне постійно отримувати позитивні емоції, готова постійно повторювати дії, що приносять їй задоволення. Стадія залежності. Тут уже чітко відбуваються серйозні зміни ціннісно-змістовій сфері дитини. Відбувається зміна самосвідомості і самооцінки. Комп'ютер повністю витісняє реальний світ. Для дітей комп'ютерна гра виступає у ролі наркотику. Якщо протягом якогось періоду їхній потяг не заміщується, всі вони впадають у стан, близький до свого роду ломки, відчувають негативні емоції, перетворюються на дратівливих і агресивних, впадають у прострацію. Такі явища із клінічною погляду називаються психопатологією, чи стилем існування, що викликають цю патологію.