X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ІСТОРІЯ НАУКИ ФАРМАКОЛОГІЇ

Завантажити презентацію

ІСТОРІЯ НАУКИ ФАРМАКОЛОГІЇ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Фармакологія Це наука про дію на організм хімічних сполук, які використовуються для лікування, профілактики і діагностики захворювань людей і тварин.

Слайд 3

Фармакологія як наука сформувалася у середині ХІХ ст., хоча відомості про властивості й застосування лікарських засобів для лікування різноманітних захворювань доходять до нас із глибокої давнини. Відомо, що неандертальці ще за 100-45 тисяч років до н.е. застосовували лікарські рослини. Які значні внески зробили люди певних років минулого і сучасності ми зараз дізнаємося. Пропоную повернутися в глибоку давнину І ст. до н.е. коли жив славнозвісний лікар Стародавньої Греції Гіппократ…

Слайд 4

ГІППОКРАТ 460-377 рр. до н.е. Гіппократ — давньогрецький лікар. Він сформулював своє бачення медицини: “ Лікувати – означає забирати з організму погане і давати те, чого бракує ”. Гіппократ широко використовував лікарські рослини, причому радив їх застосовувати в натуральному вигляді. Він вважав, що за такої умови лікарські рослини зберігають свою лікувальну силу.

Слайд 5

ДІОСКОРИД (40 н. е., — 90 ) Педаній Діоскорид — давньоримський військовий лікар грецького походження, фармаколог і натураліст. Основна робота Діоскорида — «Про лікарські речовини» (лат. De materia medica) містить опис 1000 різних медичних препаратів і 600 рослин, розбитих на 4 групи: благовонні рослини, харчові, медичні і виноробні. В середні віки «De materia medica» вважалася основним джерелом по ботаніці і фармакології. Багато які з назв рослин, які використовуються сьогодні, були дані Діоскоридом.

Слайд 6

ГАЛЕН (131—200) Клавдій Гален — грецький лікар, хірург і філософ римської доби. Гален вважав, що людське тіло складається із щільних і рідких частин, досліджував організм  шляхом спостереження за хворими і розкриття трупів. Одним з перших став основоположником експе-рементальної медицини. Його основні праці з анатомії: «Анатомічні дослідження», «Про призначення частин людського тіла».