X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія медицини

Завантажити презентацію

Історія медицини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

ІСТОРІЯ МЕДИЦИНИ І ФАРМАЦІЇ 1.1. Вступ до спеціальності Дисципліни, які вивчаються на фармацевтичному факультеті, діляться на загальноосвітні, профільні іі спеціальні. До загальноосвітних відносяться дисципліни – історія України, філософія, основи економічних теорій, вища математика, біофізика, інформаційні технології, латинська та іноземні мови і т.п. Вони дають базові знання, які необхідні спеціалісту з вищою фармацевтичною освітою.

Слайд 3

До профільних дисциплін відносяться неорганічна, органічна, аналітична, біологічна, фізична, колоїдна хімія, медична ботаніка, фармакологія, фармакотерапія, клінічна фармація, гігієна та інш. Чотири дисципліни є спеціальними: фармакогнозія, фармацевтична хімія, технологія ліків, а також організація і економіка фармації (ОЕФ).

Слайд 4

Фармакогнозія – це наука про лікарські рослини. Вона навчить вас вирощувати, зберігати, визначати діючі речовини в рослинах, отримувати фітохімічні лікарські препарати із рослин. Фармацевтична хімія – наука, яка вивчає хімічну природу і хімічні властивості лікарських засобів. Навчить вас синтезу лікарських засобів, вивченню їх фізичних і хі-мічних властивостей, методом фармакопейного ї фармацевтичного аналізу.

Слайд 5

Технологія ліків – наука про мистецтво виготовлення ліків. Ліки готують в аптеках, на фармацевтичних фабриках і хіміко-фармацевтичних заводах. На третьому курсі будете вивчати аптечну технологію ліків, на 4-му – технологію лікарських препаратів промис-лового виробництва і технологію парфумерно-косметичних засобів на 5-му – біофармацію.

Слайд 6

ОЕФ – комплекс взаємозв”язаних дисциплін, що вивчає питання організації лікарського забезпечення населення і лікувально-профілактичних закладів, економіку аптек, фармацевтичний маркетинг і менеджмент.

Слайд 7

Слово “Фармація” проходить від староєгипетського “Фармакі”, що значить “той, що дарує вилікування і безпеку”, такий надпис знайдено на малюнку, де зображений бог лікування Тот. Це слово перейшло в грецьке “Фармакон” – лікарство, яке увійшло в інші мови і стало міжнародним. Збереглися відомості, що для осіб,які виготовляли зілля (так раніше називали ліки) використовували термін “фармакон”. Для збирачів лікарських трав – чудесник.

Слайд 8

В Олександрійській школі лікарських мистецтв (Єгипет) викладали фармацію. В ІІІ столітті до н.е вперше назва “Pharmaceutae” використовується для позначення спеціаліста, що займається виготовленням ліків і лікуванням хворих В сучасному розумінні фармація - комплекс наук і знань, щозаймаються питанням пошуку, створення. розробки, виготовлення, дослідження, стандартизації, зберігання, оптового і роздрібного відпуску лікарських препаратів і виробів медичного призначення.

Слайд 9

В системі назв є слово «провізор» – спеціаліст з вищою фармацевтичною освітою, який має право займається виготовленям ліків в аптечних і заводських умовах, здійснювати контроль за якістю виготовлених ліків, створює умови для найбільш ефек-тивного і економічного обгрунтованого забезпечення амбулаторних і стаціонарних хворих.

Слайд 10

Слово провізор походить від латинського «provide” – наперід турбуючий про що небудь, попередній. В повній концепції фармацевтичної освіти введена градація: бакалавр фармації (середня фармацевтична освіта), спеціаліст (провізор) і магістр фармації.

Слайд 11

2. Значення історії фармації як дисципліни. Історія медицини і фармації – це історія накопичення досвіду профілактии і лікування хворіб людства і тварин, яка направлена на пошук і вдосконалення ліків для боротьби із хворобами, історія формування, становлення, розвитку і функціновання аптечної справи.

Слайд 12

Історія медицини і фармаціїз одним із розділів культури людства. Вона розглядає комплекс знань, які пов”язані із створення ліків, розвитком аптечних і хіміко-фармацевтичних підприємств. Зміст фармації, якість і кількість ліків залежить від стану су-спільства,розвитку техніки і технології. Тому вивчити історію фармації, правильно зрозуміти її розвиток можна лише в безперервному зв”язку із загальноюісторією людства.

Слайд 13

Чому фармацевту необхідні знання про світову і вітчизняну фармацію? Історія допомогає правильно зрозуміти сучасний рівень фармації і передбачити перспективи її розвитку. Вивчення минулого фармації дозволяє правильно уявити про це, як виникли ліки, лікознавство, як створювались фармацевтична індустрія і розвивались аптеки.

Слайд 14

3. Емблема медицини і фармації У Вавілоні ввважили, що змія - “дитя богині Землі”, в Египті називали змію “життя землі”, подібна уява про змію була в інших народів. Арабське слово “життя” і “змія” проголошується одинаково - “ель хай”.

Слайд 15

Древні греки терміном “Фармакос” називали і яди і лікарства. Так, зміїний яд збирався і зберігався в спеціальних чашах. Ліки давнини були дуже складного складу, деколи включали понад 70 ігредієнтів в якості протиотрути до них входив зміїний яд. В давнину знали дією зміїного яду і протиотрути.

Слайд 16

Цар Минтродант Еупатор (120-69 р.р. до н.е.) боячись от-руєння, проводив досліди з отрутами і протиотрутами на злочинцях і на самому собі. Він щоденно приймав протиотруту, в результаті цих дослідів він винайшов протиот-руту, яка отримала назву "тернак".

Слайд 17

Сьогодні емблему схильні розглядати як нагадування лікарю бути мудрим, а мудрість черпати із чаші пізнання природи. В емблемі чаша, яку обіймає змія, не має ніякого протиборства (добро-зло), а з”єднані два взаємопідсилюючі символи (добро-добро).

Слайд 18

4. Зародження медицини. Медицина до історичних часів. Обіймає період від Полеозойської ери (600 млн. років тому) до відкриття календарря і письма (4 тис. років до н.е). В розвитку людини відмічають два переломних моменти. Перший – початок трудової діяльності, другий перетворенням поліатропів на людину сучасного типу (40-45 тис років тому)

Слайд 19

В період матріархату досвід лікування накопи-чується в жінок, так в силу свого положення жінка повинна була взяти на себе функції лікування хворіб. Не випадково в народних епосах і оповіддях в якості лікознавців фі-гурують жінки: в давніх слов”ян – Берегиня, в єгиптян – Полідамна, в греків – Артеміда.

Слайд 20

. Багато лікарських засобів рослинного і тваринного походження, які застосовуються сьогодні, взяті в наших (пращурів) предків. Ефедра, як лікарська росли-на, була відома китайцем понад 5 тис. років тому. Ефедрин введений в наукову медицину китайським фармакологом Ченом.

Слайд 21

Лікувальні властивості хінного дерева були відкриті інками (місцеве населення Америки). Вони спасалися від тропічної малярії порошками від кори цього дерева. Горицвіт весняний застосовується для лікування набряків і задухи.

Слайд 22

спостережливість бразильських індійців була просто вражаючою. Для заживлення ран вони використовували мурашок, розміщуючи їх вздовш рани так, щоб вони захоплювали своїми челюстями оба її краї. Потім туловище удаляли і отримували ряд скобок на рані. Мурашинна кислота, яке виділялася мурав”ями діяла антимікробно.