X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Імунопрофілактика дітей: проблеми і перспективи.

Завантажити презентацію

Імунопрофілактика дітей: проблеми і перспективи.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Імунопрофілактика дітей: проблеми і перспективи. Позаштатний дитячий фтизіатр ГУОЗ В.М.Гамаль

Слайд 2

Вакцина БЦЖ- жива висушена культура мікобактерій туберкульозу, що втратила свою вірулентність але зберегла імуногенність, тобто здатність створювати протитуберкульозний імунітет.

Слайд 3

БЦЖ- імунізація обов’язкова у 64 країнах світу й офіційно рекомендована у 118. Європейські країни:офіційно у 29, добровільно у 7.

Слайд 4

За даними ВООЗ, у більшості країн розглядають такі групи специфічних питань щодо політики БЦЖ: 1. Постачання і розподіл. 2. Час вакцинації дітей першого року життя. 3. Повторні вакцинації( ревакцинації). 4. Тривалість ефекту. 5. Вакцинація працівників охорони здоровя. 6. Критерії для завершення програми вакцинації. 7. БЦЖ як засіб доставки для інших вакцин .

Слайд 5

Підходи до застосування БЦЖ у різноманітних регіонах ВООЗ розділені на 4 групи і виглядають таким чином: 1. БЦЖ тільки при народженні . 2. Вакцинація одноразово у дитинстві. 3. Повторні вакцинації, тобто ревакцинації БЦЖ. 4. Відсутність рутинного застосування БЦЖ.

Слайд 6

Широкомасштабні дослідження ефективності вакцинації новонароджених , які охоплювали 2 млн. спостережень, показали, що вакцинація БЦЖ знижує захворюваність у 15 разів (2 на 100000) у порівнянні з цим показником у не щеплених (30 на 100000).

Слайд 7

Критерії, відповідно до яких країна може перейти на вибіркову вакцинацію груп ризику(міжнародне співтовариство проти туберкульозу та хвороб легень) - добре налагодженої системи урахування захворюваності, - щорічний рівень підтверджених бактеріологічно випадків складає менше 5 на 100 тисяч населення, - щорічний середній за останні 5 років рівень туберкульозного менінгіту у дітей молодше 5 років складає менше 1 на 10 млн. населення, - середній щорічний ризик туберкульозу складає менше 1%.

Слайд 8

Класифікація ускладнень після вакцинації та ревакцинації БЦЖ запропонована в 1984р. міжнародною спілкою щодо боротьби з туберкульозом ВООЗ 4 категорії: 1 категорія – місцеві шкірні ураження (холодні абсцеси, виразки) і реґіонарні лімфаденіти ; 2 категорія –персистуюча і дисемінована БЦЖ- інфекція без летального наслідку (вовчак, остити, тощо); 3 категорія - дисемінована БЦЖ- інфекція, генералізовані ураження з летальним наслідком, що відмічаються при уродженому імунодефіциті. 4 категорія – пост-БЦЖ-синдром (захворювання, що виникає зразу після вакцинації БЦЖ, головним чином алергічного характеру, вузлова еритема, висипання, колоїдні рубці).

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Основні характеристики вакцини БЦЖ SSI - Висока імуногенність . 95% дітей , яким зроблено щеплення даною вакциною, стають туберкулінопозитивними . - Висока чистота – вакцина не містить шкідливих добавок , що забезпечує мінімізацію алергічних та токсичних реакцій . - Зручна форма випуску – у флаконах із темного скла(захист від світла); флакони гарантовано стерильні; низький ризик пошкодження; легке та безпечне розчинення вакцини (шляхом перевертання флакону перед кожним наступним забором вакцини для рівномірного розподілу вакцини); корок виготовлений з нейтральної речовини, що усуває можливість алергічних реакцій. - Низький рівень побічних реакцій (за результатами випробувань у 32 країнах світу). - Вивчена чутливість штаму БЦЖ SSI до основних протитуберкульозних препаратів, що важливо для лікування у разі виникнення ускладнень. - Штам БЦЖ SSI використовується в усіх країнах Європейського Союзу. .

Слайд 35

Дякую за увагу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина