X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Хвороби органів дихання та їх профілактика"

Завантажити презентацію

"Хвороби органів дихання та їх профілактика"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хвороби органів дихання та їх профілактика Підготувала Учениця 9-В класу Кошина Анна

Слайд 2

Які захворювання органів дихання спричинюють віруси? Найпоширенішим захворюванням, спричиненим вірусами, є грип. Це захворювання належить до повітряно-крапельної інфекції. Це гостре інфекційне вірусне захворювання дихальних шляхів. Входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Періодично розповсюджується у вигляді епідемій та пандемій (захворюваність грипом переважає взимку). У наш час виявлено більш ніж 2000 варіантів вірусу грипу, які розрізняються між собою антигенним спектром. Грип поширюється дуже швидко, тому хворих на грип не можна допускати до роботи на підприємствах, в установах, до занять у навчальних закладах.

Слайд 3

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Під час чхання й кашлю мільйони невидимих для ока краплинок з вірусами грипу потрапляють у повітря, а з нього через дихальні шляхи здорової людини проникають в її організм.

Слайд 4

Які захворювання органів дихання спричинюють бактерії? До найпоширеніших захворювань, спричинених бактеріями належать: інфекційний риніт, утворення аденоїдів, ангіна, туберкульоз, трахеїт, бронхіт, пневмонія. Інфекційний риніт (від грец. ринос - ніс) - це запалення слизової оболонки порожнини носа (нежить). Воно найчастіше є наслідком грипу. Інфекційний риніт зустрічається приблизно у половини дорослого населення. У дітей, особливо раннього віку, частота зустрічальності інфекційного риніту значно вище. Може бути неспецифічним (початок респіраторної інфекції) і специфічним, наприклад викликаним збудниками інфекційних захворювань - дифтерії, кору, скарлатини, туберкульозу.

Слайд 5

Утворення аденоїдів (від грец. аден - залоза, ейдос - вигляд) - це результат постійного запалення (переважно у дитячому віці) лімфатичних вузлів - мигдаликів, їхнього розростання, які, як вам відомо, у великій кількості містяться у глотці. Вони є частиною природного дитячого захисту від вторгнення мікробів, зникають зазвичай до десяти років. Аденоїди спричинюють постійне закладання носа, хронічний нежить, гугнявість, сон з відкритим ротом, формування «аденоїдного типу обличчя», зниження працездатності у школярів. Аденоїди (виділені зеленим)