X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Глистяні захворювання"

Завантажити презентацію

"Глистяні захворювання"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала учениця 5-А класу Федун Юлія Глистяні захворювання

Слайд 2

Глистяні захворювання або гельмінтози — велика група досить поширених, особливо останнім часом, хвороб, збудником яких є гельмінти. Вони уражають не тільки людей, а й сільськогосподарських тварин, диких і промислових звірів, а також риб, комах і чимало рослин.

Слайд 3

У структурі захворювань паразитарні хвороби посідають друге місце після грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій. Нараховується близько 150 видів гельмінтів, які здатні уражати людину і паразитувати в її організмі. З них на території України виявлено близько 30 видів. Через пожвавлення міграційних процесів можливе завезення тропічних гельмінтозів з країн Африки та Азії.

Слайд 4

Всесвітня організація охорони здоров'я оприлюднила дані: до 80% всіх відомих захворювань людини або прямо спричинені паразитами, або є наслідком їхньої життєдіяльності. У нашому тілі можуть жити і розмножуватися більше п'ятисот паразитів. Найбільш розповсюджені кишкові гельмінти, тобто глисти.

Слайд 5

ВООЗ констатує: причиною смерті третини людей у світі є інфекційні й паразитарні захворювання. Паразити мають організм людини за домівку і використовують його як джерело живлення. Вони живуть не тільки в кишківнику, а й у легенях, печінці, м'язах, суглобах, шлунку, стравоході, мозку, крові, шкірі і навіть у сітківці ока.

Слайд 6

Нерідко перебіг глистяних захворювань є без специфічних скарг і проявів. Тому, на предмет наявності глистяної інвазії необхідно ретельно обстежуватися у разі тривалих порушень травлення й апетиту, втрати маси тіла. Загалом вплив паразитів на організм людини є різноманітним. Передусім, продукти життєдіяльності й розпаду гельмінтів чинять на організм хазяїна загальнотоксичну дію. Водночас підвищується схильність до різних алергенів. Потерпає організм людини і від механічного ушкодження органів і тканин у місцях паразитування гельмінтів. А в разі міграції личинок паразитів може порушуватися рух природних рідин та секретів (обіг крові та лімфи), розвиватися бронхообструкція та непрохідність кишечника.