X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фізіологічна та окулярна оптика. Cтоматологічне обладнання та інструменти

Завантажити презентацію

Фізіологічна та окулярна оптика. Cтоматологічне обладнання та інструменти

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фізіологічна та окулярна оптика. Cтоматологічне обладнання та інструменти

Слайд 2

Очне яблуко є тілом, яке злегка сплюснуте в горизонтальному напрямку. Його поверхня покрита доволі щільною білковою оболонкою – склерою. Вона майже непрозора, крім передньої частини – прозорої рогівки. За рогівкою знаходиться передня камера, заповнена прозорою рідиною. Ззаду передньої камери йде райдужна оболонка з отвором по центру, який називається зіницею. Безпосередньо за райдужною оболонкою знаходиться кришталик – прозоре тіло, яке за формою нагадує двоопуклу лінзу. Кришталик поміщений в еластичну капсулу, що підвішена на тонких волокнах, які утворюють так звану циннову зв'язку. Остання здатна натягуватися циліарними (війковими) м'язами. Зміна натягу цих м'язів сприяє зміні кривизни поверхні кришталика. Весь простір очного яблука за кришталиком зайнятий скловидним тілом.

Слайд 3

Внутрішня поверхня очного яблука з заднього боку називається сітківкою, або ретиною. Частина сітківки, що знаходиться проти зіниці, називається жовтою плямою. По центру жовтої плями є невелика ямка, яка називається центральною ямкою. Область жовтої плями носить назву центрального зору, тому що характеризується найбільш виразним зором. Решта частини сітківки дає менш виражений зір і називається периферичним зором. Кришталик – це та система, яка змінює заломлюючу здатність ока. Здатність кришталика змінювати свою форму, становитися більш або менш випуклим і відповідно сильніше або слабше заломлювати промені світла, що попадають в око, називається аккомодацією.