X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дослідження знань, ставлення, практики та поведінки щодо туберкульозу

Завантажити презентацію

Дослідження знань, ставлення, практики та поведінки щодо туберкульозу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дослідження знань, ставлення, практики та поведінки щодо туберкульозу. Інформаційна кампанія «Зупинимо туберкульоз в Україні». Марія Маковецька Керівник відділу АКСМ, Програма «Зупинимо туберкульоз в Україні»

Слайд 2

Дослідження знань, ставлення, практики та поведінки загального населення щодо захворювання на туберкульоз Кількісна частина дослідження: Досліджувана група: населення всіх типів міст України та сільської місцевості у віці від 18 до 75 років. Реалізована вибіркова сукупність: репрезентативна вибірка - 5004 респонденти у 81 містах, 26 селищах міського типу і 99 селах України. Метод опитування: структуроване інтерв’ю віч-на-віч за місцем проживання респондента. Якісна частина дослідження: Досліджувана група Вибірка Метод опитування Споживачі наркотиків 61 особа Напівструктуровані інтерв’ю Особи без постійного місця проживання 71 особа Напівструктуровані інтерв’ю Колишні ув’язнені, які хворіли на ТБ 65 осіб Напівструктуровані інтерв’ю Представники ромського населення 30 осіб + 6 експертів, які працюють з ромами Напівструктуровані інтерв’ю , Гнучкі інтерв’ю ЗМІ 16 представників ЗМІ Гнучкі інтерв’ю

Слайд 3

Окремі результати дослідження ЗНАННЯ Лише 26% українців знають, що головна ознака туберкульозу – тривалий кашель (кашель, який триває більше 3 тижнів). 70% опитаних знають, що туберкульоз виліковний. Найбільшу обізнаність респонденти продемонстрували щодо головного способу передачі туберкульозу – через повітря – 80%. ПЕРЕКОНАННЯ ЩОДО БЕЗКОШТОВНОСТІ ОТРИМАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ Лише 23% опитаних вважають, що пройти діагностику можна безкоштовно; і лише 7% населення вірить у безкоштовність лікування. БАР’ЄРИ ПРИ ЗВЕРНЕННІ ДО ЛІКАРІВ Головними причинами, що заважають звертатися до лікаря респонденти назвали: - високу вартість медичних послуг, загальне небажання йти до лікаря, недовіру до професіоналізму лікарів, відсутність часу стояти в чергах.

Слайд 4

Індикатор «% загального населення з вірними знаннями щодо туберкульозу» Групою експертів було визначено такий метод підрахунку: Відсоток опитаних респондентів, які одночасно Вказали «Кашель, що триває більше 3 тижнів» як симптом туберкульозу (спонтанна відповідь). Вказали «Через повітря, коли хворий кашляє або чихає» як шлях передачі туберкульозу (спонтанна відповідь). Дали стверджувальну відповідь на питання «Чи вважаєте Ви, що туберкульоз можна вилікувати?» За даними КАРВ дослідження в 2011 році цей показник становив 17.5%. Ціль на 2014 рік – 25%.

Слайд 5

Ідентифікація Програми «Зупи