X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Бактеріальні інфекції новонароджених

Завантажити презентацію

Бактеріальні інфекції новонароджених

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бактеріальні інфекції новонароджених к.мед.н., доцент Т.В. Баутіна

Слайд 2

ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ, ПІДШКІРНОЇ КЛІТКОВИНИ, ПУПКОВОЇ РАНКИ ТА СУДИН ПУПОВИНИ Везикулопустульоз (Vesiculo – pustulosis) –виникає на 5-6 день життя, на волосистій частині голови, тулубі, кінцівках з’являються везікули, які далі перетворюються на пустули, підсихають, утворюються корочки. Пухирчатка новонародженого (Pemphihus neonatorum). На 3-6 день, рідше на 2-15 день життя на животі, кінцівках з’являються мляві, з тонкими стінками пухирі різного розміру. Зміст пухирів спочатку прозорий, потім швидко каламутніє. На місті розірваних пухирів залишаються ерозії. Якщо пухирів багато, приєднується інтоксикація. Ексфоліативний дерматит Ріттера (токсичний некротичний епідермоліз), (Dermatitis exfoliativa neonatorum, morbus Ritter).

Слайд 3

Множинні абсцеси шкіри (стара назва псевдофурункульоз) (Pseudofurunculosis Fygner). Некротична флегмона новонароджених (Phlegmone neonatorum necrotica) – одна з найбільш тяжких форм гнійно-запальних процесів у новонароджених. Починається з появи червоної щільної плями на шкірі спинки, в ділянці крижів і сідниць. Пляма швидко збільшується, стає синюшною, в центрі з’являється пом’якшення з частковим некрозом, потім некроз збільшується, шкіра чорніє, починається відторгнення підшкірної основи.

Слайд 4

Захворювання пупкової ранки і судин пуповини омфаліт (omphalitis). При простому омфаліті загальний стан дитини не порушується, з пупкової ранки серозне або серозно-гнійне виділення. При гнійному омфаліті з пупкової ранки гнійне виділення, випинання пупка, гіперемія і набряк шкіри навколо пупка, загальний стан дитини порушений, підвищена температура тіла, можливі зригування, мляве смоктання. У разі переходу запального процесу на судини пуповини розвиваються флебіт пупкової вени, або артеріїти пупкових артерій. Частіше буває ушкодження вени.