X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Абдомінальний туберкульоз

Завантажити презентацію

Абдомінальний туберкульоз

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Абдомінальний туберкульоз

Слайд 2

Туберкульоз є глобальною світовою проблемою. В жодній країні світу, цей недуг ще не ліквідований. До речі, половина населення земної кулі інфікована туберкульозом, а послаблення боротьби з туберкульозом у багатьох економічно розвинутих країнах світу є передчасною. В даний час туберкульоз в Україні став загрозливою медико-соціальною проблемою. Епідеміологічні показники туберкульозу з року в рік погіршуються серед населення. За критеріями ВООЗ, у 1995 році в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Нині туберкульоз найзагрозливіша хвороба для всього людства, від якої у світі помирає більше хворих, аніж від усіх інфекційних паразитарних хвороб разом узятих. У структурі захворюваності на 2003 рік легеневий туберкульоз складає близько 93,3%, позалегеневий 6,7%. На відміну від збільшення захворюваності легеневим туберкульозом у всіх вікових групах, захворюваність позалегеневим туберкульозом має цілком протилежну тенденцію.

Слайд 3

За даними літератури абдомінальний туберкульоз складає 2-3% серед усіх випадків позалегеневих форм туберкульозу. Рідкість даної патології вимагає наголошувати увагу клініцистів на особливостях його діагностики та своєчасного лікування.Туберкульоз черевної порожнини не має класичних клінічних проявів і в більшості випадків протікає під прикриттям інших захворювань черевної порожнини. В 50-70% хворих він визначається під час оперативних втручань з приводу пухлин черевної порожнини, виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, кишкової непрохідності, апендициту, жовчевокам’яної хвороби і інш. Випадково зустрівшись з абдомінальним туберкульозом різноманітної локалізації хірург часто буває не готовим до вибору оптимального об’єму операції, так як рідко думає про диф.діагностику захворювань органів черевної порожнини з абдомінальними формами туберкульозу. В розвитку абдомінального туберкульозу головна роль належить лімфогематогенному шляху розповсюдження інфекції. Любе туберкульозне вогнище первинної чи постпервинної інфекції може бути джерелом лімфогематогенної диссемінації, проте найбільш частим є лімфатичні вузли кореня легені, незалежності від активності процесу в них. Уражуючись в період первинної інфекції мезентеріальні лімфатичні вузли в подальшому самі можуть бути джерелом диссемінації по лімфатичних шляхах. Уражені туберкульозом мезентеріальні лімфовузли в силу своєї анатомічної близькості з очеревиною та кишківником нерідко втягують їх в процес контактним шляхом. Таким же чином може виникнути специфічне ураження ілеоцекального вітділу кишківника, очеревини і мезентеріальних лімфатичних вузлів при туберкульозі додатків.