X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Жінки-математики

Завантажити презентацію

Жінки-математики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала учениця 11 класу ІВАНЧЕНКО Тетяна

Слайд 2

Галерея портретів жінок-математиків

Слайд 3

Етапи розвитку жіночої освіти: 1405 Франція Письменниця Крістіна Пізанська припустила, що у результаті хорошої освіти жінки могли б стати на один рівень з чоловіками. 1619 Англія Мері Уорд відкриває перші школи для дівчаток 1678 Італія В університеті Падуї вченому Єлені Лукреції Корнаро Піскопії присвоюється звання доктора філософських наук 1764 Росія В Петербурзі відкривається Смольний «институт благородніх девиц»- перший в Росії привілейований середній загальноосвітній навчальний заклад для жінок. 1826 США Відкриваються перші державні школи для дівчат. 1850 Франція Початкова шкільна освіта тепер розповсюджується ще й на дівчаток. 1851 США Відкривається перший у світі жіночий медичний коледж. 1857 Росія Відкриваються перші жіночі училища. 1876 В Росії відкрились Бестужевские высшие женские курсы. 1881 США Гарвардський університет відкриває прийом дівчат на основних засадах. 1882 Японія Відкривається перша Вища жіноча школа. 1884 Великобританія Оксфордський університет почав приймати жінок у якості студенток, але дипломи випускницям не видавались до 1920 г. 1886 Індія Медичний коледж у Бомбеї почав приймати жінок-студенток. 1903 Франція Фізик Марі Кюрі стала першою жінкою-вченим, що отримала Нобелівську премію. 1905 Німеччина Гейдельбергський и Фрайбургський університети починают приймати жінок.

Слайд 4

Скільки років жінки займаються математикою? Історичні дані незаперечно свідчать : жінки-вчені існували у кожній культурі протягом всієї історії розвитку суспільства, проте досягати певних успіхів вони могли тільки у тому середовищі, де було позитивне ставлення до наукових занять та система освіти, доступна жінкам.

Слайд 5

Гіпатія Мало було в минулому вчених-жінок, ще менше – жінок-математиків. Перша жінка-математик, згідно зі свідченнями, що до нас дійшли, була гречанка Гіпатія, що мешкала в Александрії. Гіпатія вивчала математику, астрономію, медицину та філософію, написала коментарі до «Арифметики» Діафанта та до «Конічних перетинів» Апполонія Пергського.