X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Теорема множення та додавання

Завантажити презентацію

Теорема множення та додавання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: “Теорема множення та додавання” Виконали: Суходавченко О., Швиненко В., Свірський А.

Слайд 2

План: Теорема множення для залежних подій Теорема множення для незалежних подій Теорема додавання для сумісних подій Теорема додавання для несумісних подій

Слайд 3

Теорема множення для залежних подій. ОЗН. Умовною ймовірністю називається ймовірність появи події В за умови, що відбулася подія А. Умовна ймовірність позначається РА(В)

Слайд 4

Приклад У ящику знаходяться три білі і дві чорні кулі. Виймають одну кулю (перше випробування), а потім другу (друге випробування). Першою дістали білу кулю (подія А). Знайти ймовірність появи білої кулі (подія В) у другому випробуванні, якщо першу кулю перед другим випробуванням назад у ящик: а) повернули; б) не повернули.

Слайд 5

Розв’язання: а) при поверненні білої кулі в ящик їх знову буде три при загальній кількості п'ять куль. Умови в ящику не змінились, тому подія В не залежить від події А: р(В)=3/5; б) вилучену білу кулю не повертають у ящик, тому у ньому буде чотири кулі, з яких дві білих. Умови в ящику змінились, тому подія В залежить від появи події А. Маємо умовну ймовірність: рА(В)=2/4=1/2

Слайд 6

Теорема: Ймовірність сумісної появи двох випадкових подій А і В дорівнює добутку ймовірності однієї з них на умовну ймовірність другої за умови, що перша подія відбулася: Р(АВ)=р(А).РА(В)=Р(В).РВ(А). Наслідок: умовна ймовірність появи події В за умови, що подія А відбулася, визначається за формулою:  РА(В)=Р(АВ)/Р(А)

Слайд 7

Приклад Для деякої місцевості середнє число хмарних днів у липні дорівнює шести. Знайти ймовірність того, що першого та другого липня буде ясна погода.

Слайд 8

Розв'язання: Подія А – першого липня буде ясна погода. У липні 31 день, а ясних днів – 25. тому: Р(А)=25/31. Подія В – другого липня буде ясна погода за умови, що погода першого липня також була ясною, має умовний характер. Лишилося у липні 30 днів, з яких шість хмарних, тому ясних днів буде 24. Отже, РА(В)=24/30=4/5. ймовірність сумісної появи події А і В: Р(АВ)=(25/31).(4/5)=20/31.

Слайд 9

Теорема множення для незалежних подій. Ймовірність добутку незалежних подій (одночасної появи) дорівнює добутку ймовірностей цих подій: Р(АВ)=Р(А).Р(В).

Слайд 10

Приклад Ймовірність виходу з ладу верстата протягом зміни дорівнює 0,1. знайти ймовірність безвідмовної роботи двох верстатів протягом зміни.

Слайд 11

Розв'язання Якщо ймовірність поломки дорівнює 0,1, то ймовірність безвідмовної роботи буде 1-0,1=0,9. станки виходять з ладу незалежно один від одного, тому р(А)=р(В)=0,9. за теоремою множення маємо: Р(АВ)=Р(А).Р(В)=0,9.0,9=0,81.

Слайд 12

Теорема Ймовірність сумісної появи незалежних у сукупності подій А1А2…Аn, дорівнює добутку ймовірностей цих подій: Р(А1А2…Аn)=р(А1) .р(А2) . … .р(Аn)

Слайд 13

Приклад У першій п'ятірці студентів, що прийшли на іспит, підготовлені до іспиту: перший студент – на 70%, другий – на 80%, третій – на 60%, четвертий і п'ятий – на 90%. Знайти ймовірність успішного складання іспиту цією п'ятіркою студентів.

Слайд 14

Розв'язання Нехай Аі – ймовірність успішного складання іспиту і-тим студентом. Події незалежні між собою. Тоді Р(А1А2А3А4А5)=0,7.0,8.0,6.0,9.0,9= =0,27216.

Слайд 15

Теорема додавання для сумісних подій. Якщо випадкові події А і В сумісні, то: Р(А+В)=Р(А)+Р(В)-Р(АВ)

Слайд 16

Приклад Перший студент підготував до заліку 80% матеріалу, а другий – 90%. Знайти ймовірність складання заліку одним із студентів

Слайд 17

Розв'язання За умовою Р(А)=0,8, Р(В)=0,9. Події сумісні і незалежні. Тоді Р(А+В)=0,8+0,9-0,8.0,9=1,7-0,72=0,98.

Слайд 18

Теорема додавання для несумісних подій. Якщо події несумісні, то разом вони трапитись не можуть, тобто для несумісних подій Р(АВ)=0.

Слайд 19

Теорема Якщо випадкові події А і В сумісні, то: Р(А+В)=Р(А)+Р(В).

Слайд 20

Приклад З колоди карт витягнуто одну. Яка ймовірність, що обрана карта туз або дама? Розв'язання Подія А – витягнуто туз. Подія В – витягнуто даму. Р(А)=4/36=1/9; Р(В)=4/36=1/9. Тоді: Р(А+В)=Р(А)+Р(В)=1/9+1/9=2/9

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика