X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розв’язування дробово-раціональних рівнянь

Завантажити презентацію

Розв’язування дробово-раціональних рівнянь

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вчитель математики Цибулівської ЗОШ І-ІІІст. Черкаської області Березовська К.В.

Слайд 2

Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритмів розв’язання дробово-раціональних рівнянь; закріпити знання учнів щодо вивчених понять(раціональне рівняння, ціле рівняння, дробово-раціональне рівняння, ОДЗ рівняння); сформувати вміння застосовувати вивчені алгоритми для розв’язування рівнянь відповідного виду; розвивати логічне мислення, увагу.

Слайд 3

Рівняння ОДЗ Значення змінної, при якій чисельник дорівнює нулю Відповідь х=2 х=2 х= х= х=4, х=-4 х=4 х=1, х=7 х=7 х=4 х=4 х=4, х=22 х=0, х=22

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

за допомогою тотожних перетворень звести рівняння до виду ; прирівняти чисельник до нуля і розв’язати утворене ціле рівняння; виключити з його коренів ті, при яких знаменник дробу дорівнює нулю. Відповідь: 3.

Слайд 8

1). за допомогою тотожних перетворень звести рівняння до виду а/b=c/d; 2). використовуючи основну властивість пропорції, дістати ціле рівняння ad=bc та розв’язати його. 3). виключити з його коренів ті, при яких знаменники дробів b або d дорівнюють нулю.

Слайд 9

1) за допомогою тотожних перетворень звести рівняння до виду а/в=1 2) розкласти на множники знаменники дробів, якщо це можливо; 3) знайти найменший спільний знаменник дробів, що входять у рівняння; 4) помножити обидві частини рівняння на цей спільний знаменник; 5) розв’язати утворене ціле рівняння; 6) виключити з його коренів ті, при яких спільний знаменник дробів перетворюється на нуль.