X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Показникова функція в житті людини"

Завантажити презентацію

"Показникова функція в житті людини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала: учениця 32 групи, Кириченко Поліна

Слайд 2

Показнико ва або ж Експоненці йна фу нкція — функція виду , де — стале число (додатне, але не дорівнює одиниці). У дійсному випадку основа степеня — деяке додатне дійсне число, а аргументом функції є дійсний показник степеня. Показникова функція узагальнюється в теорії комплексних функцій, де аргумент і показник степеня можуть бути довільними комплексними числами.

Слайд 3

У найзагальнішому вигляді — введена Лейбніцем в 1695 році.

Слайд 4

Де a-заданне число, а>о Графік функції ,х N складається з точок з абцисами 1,2,3…, які лежать на деякій кривій,- її називають Експонентой

Слайд 5

Показові функції, використовувуються в повсякденному житті людей, які моделюють: (представляється математично) А ) експоненціального зростання - такі, як зміни в популяції протягом довгого часу . Б ) експонентний спад - такі, як зміна радіоактивної речовини з плином часу.

Слайд 6

…це залежить від того, що ми говоримо про загальний визначенні експоненційної функції або технічне визначення (за допомогою сталої Ейлера). В першому випадку, є багато прикладів: розробка радіо-активним періодом напіврозпаду або операція складні відсотки. В останньому випадку він використовується для теоретичного моделювання галюциногенний складності.

Слайд 7

радіоактивний розпад RC заряду конденсатора / розряду кривої складні відсотки бактеріального росту

Слайд 8

Слайд 9

Всі, напевно, помічали, що якщо зняти киплячий чайник з вогню, то спочатку він швидко остигає, а потім остигання йде набагато повільніше. Справа в тому, що швидкість охолодження пропорційна різниці між температурою чайника і температурою навколишнього середовища. Чим менше стає ця різниця, тим повільніше остигає чайник. Якщо спочатку температура чайника дорівнювала То, а температура повітря T1, то через t секунд температура Т чайника виразиться формулою: T=(T1-T0)e-kt+T1 де k - число, залежне від форми чайника, матеріалу, з якого він зроблений, і кількості води, яка в ньому знаходиться.

Слайд 10

Якщо приріст чисельності популяції пропорційний кількості особин, чисельність популяції буде рости експоненціально. Вираз «експонентний зростання» увійшло в наш лексикон для позначення швидкого, як правило нестримного збільшення. Воно часто використовується, наприклад, при описі стрімкого зростання числа міст або збільшення чисельності населення. Однак в математиці цей термін має точний сенс і позначає певний вид зростання. Ріст населення Змінна кількість населення у країні протягом невеликого проміжку часу з точністю подається формулою N=N0 e t, N – число людей при t=0, N 0 – число людей на момент часу t,е – деяка постійна.

Слайд 11

М= М 0 а k t – загальна формула, що характеризує радіоактивний розпад. Під час радіоактивного розпаду маса М речовини змінюється з плином часу t (років), М 0 – початкова маса речовин; k,а – постійні величини для цієї речовини. Якщо в початковий момент часу t0 Т - період напіврозпаду (проміжок часу, протягом якого початкова кількість речовин зменшується вдвічі). Наприклад, Т радію =1600 років, Т урану = 238 – 4,5 млрд років, Т цезію=137-31, Тйоду=8 діб

Слайд 12

Колонія живих організмів (зокрема, бактерії) зростає в результаті розмноження. Якщо за рівні проміжки часу число живих організмів збільшується в одне й те саме число разів, то число N організмів по закінченні часу t після початку спостережень виражається формулою N=na t,де a – постійна величина, що характеризує швидкість росту даної колонії, де а>1 це число залежить від біологічного виду організмів та від умов зовнішнього середовища. Наприклад, для бактерії, що є збудником холери, число а близьке до 4.

Слайд 13

Дерево росте так, що кількість деревини в початковий момент збільшується з часом за законом m=m 0 a k t, m 0 – кількість деревини в початковий момент, k – деяка постійна, t – час у роках, який відраховується з моменту, коли об’єм деревини був V.

Слайд 14

Атмосферний тиск вимірюється залежно від висоти над рівнем моря за законом Р=Р0 а h, де Р 0 – атмосферний тиск над рівнем моря, а – деяка постійна при t=20 0, величина h=7,7 км (залежить від температури).

Слайд 15

Здатність до випромінювання абсолютно чорного тіла пропорційна четвертому степеню його температури.

Слайд 16

Показникова функція використовується при вирішенні деяких завдань судноводіння, наприклад, функцію е-x використовують в завданнях, що вимагають застосування біномного закону (повторення дослідів), закону Пуассона (рідкісних подій), закону Релея (довжина випадкового вектора).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика