X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Множення і ділення десяткових дробів»

Завантажити презентацію

«Множення і ділення десяткових дробів»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Науково-методичний центр Миколаївська загальноосвітня школа №3 Миколаївської міської ради Миколаївської області   Урок-презентація з теми «Множення і ділення десяткових дробів» Сім чудес Миколаївщини  З досвіду роботи вчителя математики Миколаївської загальноосвітньої середньої школи І-ІІІ ступенів №3 Прохоренко Людмила Валентинівна

Слайд 2

Мета уроку. Узагальнити і систематизувати уміння і навички учнів по розв'язуванню вправ на множення і ділення десяткових дробів; розвивати інтелектуальні і творчі здібності учнів, логічне та абстрактне мислення, інтерес до математики та історії; виховувати любов та повагу до історичних та природних цінностей. Тип уроку. Урок- подорож,урок- презентація.    

Слайд 3

Брейн –ринг. Щоб помножити десяткові дроби… Щоб помножити десятковий дріб на 10,100,1000… Щоб помножити десятковий дріб на 0,1;0,01;0,001… Щоб поділити десяткові дроби… Щоб поділити десятковий дріб на 10,100,1000… Щоб поділити десятковий дріб на 0,1;0,01;0,001…

Слайд 4

12,4:0,04 0,7*2,5 13,5*0,03 25:0,05 25,6*0,01 12,7:0,1 1:4 1,3*0,12+0,08*1,3 Діти на картках пишуть відповіді,а потім по сигналу показують результат. 1 правильна відповідь дає 1 бал.

Слайд 5

Розв'язавши рівняння, ви дізнаєтесь довжину цього острова ( у кілометрах): За правильний розв’язок учень отримує 3 бали. (144х - 78,6) : 1,2 + 38,16 = 92,66.   Завдання №1. Боресфеніда – перше поселення стародавніх греків на території України. Поселення розташоване на сучасному острові Березань (у старовину був півостровом поєднаним косою з сучасним селом Рибаківка.). Засноване вихідцями з Мілету (сучасна Туреччина) у кінці VII ст. Поселення з деякими перервами проіснувало до Римського часу. Було самостійним політичним та культурним центром регіону, входило до складу Ольвійської держави а під кінець свого існування стало культовим місцем посвяти герою Ахілу для мешканців античних центрів Північного Причорномор’я та мандрівників-торгівців. Городище на о. Березань.

Слайд 6

Знайти відстань, яку треба пройти людині, щоб обійти острів. Знайти площу острова в гектарах .  У скільки разів висота південної частини більша ніж висота північної частини. За правильний задачі розв’язок учень отримує 2 бали. Завдання №4. Завдання №3. Завдання №2. З архітектурної точки зору поселення на острові репрезентовано залишками житлових будівель як земляночного так і кам’яного характеру з чіткою планиграфією забудови. Унікальною архітектурною спорудою Боресфеніди є залишки храмового комплексу кінця VI ст. до н.е - V. до н.е – яких вбирав в себе храм Афродити, прихрамову рощу та прихрамовий виробничий комплекс з виробництва речей з заліза, бронзи, кістки. На сьогодення острів є частиною Національним історико-археологічним заповідником. Довжина острова 0,98 км, ширина 0,51 км,висота північної частини 5,4м,південної-21,6 м.

Слайд 7

Городище фінальної бронзи «Дикий Сад». Городище розташовано в історичному центрі сучасного міста Миколаїв у місці злиття річок Інгул та Південний Буг. Площа городища сягає близько 3га. Під час свого існування воно займало високу терасу лівого берега р. Інгул. В плані городище має форму овалу, витягнутого по вісі з південного сходу на північний захід. Відкриті архітектурні споруди розташовані вздовж річці Інгул в три-чотири ряди та практично примикають одне до одного, створюючи таким чином єдиний архітектурний комплекс, який розкинувся у формі дуги. Оборонні укріплення городища складалися з рову завширшки 5 м і завглибшки понад 2 м і стіни з глини. Вони захищали мешканців від небезпеки із заходу, півдня й півночі, а крутий берег Інгулу - зі сходу. Коли загроза нападу минала, через рів перекидали міст. Його фундамент - завширшки 2 і заввишки 1,7 м - у формі ввігнутої дуги був збудований з великих плит вапняку з елементами перев'язі. У південній частині рову він зберігся майже в первісному стані.  Завдання №5. Знайти об’єм вапняку який був необхідний для побудови моста. За правильний задачі розв’язок учень отримує 2 бали.

Слайд 8

У V Знайти висоту стели (в метрах): Завдання №6. ∙ 100 - 3,95 : 0,01 0,04 Ольвія Античний «Поліс» розташований біля села Парутине Очаківського району Миколаївської області. Був заснований вихідцями з міста Мілет (сучасна Турція) у VI ст. до н.е. та проіснував до IV ст. н.е. В архітектурному плані кожен етап життя міста репрезентовано різноманітними спорудами.. Ця пам’ятка є унікальна с точки зору археології, історії, культури. На протязі тисячі років люди мешкали на вказаної території, залишив після себе унікальні споруди та будівлі. Слід відмітити, що увесь комплекс Ольвійського полісу на відміну від інших пам’яток античної епохи (Тіра, Херсонес, Пантикопей…) не забудована сучасним містом. Вся територія поселення та частина некрополю є Національним історико-археологічним заповідником. За правильний задачі розв’язок учень отримує 2 бали.

Слайд 9

Побудовано у 1980 р. Довжина мосту 422 м., ширина – 18,5 м. Розвідна частина – 76,25 м. Унікальність об’єкту – сама велика у Європі підйомна частина.   Інгульський міст. Конструкция Тип конструкции разводной мост Основной пролёт 76,25 м Общая длина 422 м Ширина моста 18,5 м Эксплуатация Открытие 6 ноября 1981 год

Слайд 10

Завдання №7. Щоб дізнатися з якого металу була виготовлено міст , потрібно виконати завдання і результати записати в таблицю: За правильний задачі розв’язок учень отримує 3 бали. 5 8,4 70 16 0,9 44,9 Обчислити зручним способом:  1) (0,5 ∙ 7) ∙ 20 = (о) 2) 3,4 ∙ 1,6 + 6,6 ∙ 1,6 = (з) 3) 4,49 ∙15,2 - 4,49 ∙ 5,2 = (л) 4) 15 : 10 + 35 : 10 = (з) 5) (840 : 25) : 4 = (а) 6) 91,49 : 100 - 1,49 : 100 = (і)  

Слайд 11

Завдання №8. Класна кімната має довжину 10м і ширину 6,25м. У скільки разів площа костела більше від площі класної кімнати?   Римо-католицький костел Св. Йосипа. Побудований у 1896 році. Місце знаходження – м. Миколаїв, вулиця Декабристів. Ініціатором та організатором будівництва храму був канонік, настоятель костелу Никодим Якович Черняхович. Архітектором храму був одесит В.А. Домбровський, який розробив проект будівництва безкоштовно. Костел створений у псевдоготичному стилі. Підлога та престол зроблені з італійського мармуру.  Вона споруджена з червоної цегли в плані хреста, розміром 45х28 метрів. За правильний задачі розв’язок учень отримує 2 бали.

Слайд 12

Завдання №9. Розв'язати кросворд і прочитати слово, записане у виділених клітинках. 1. Знак, який відділяє цілу частину від дробової в десятковому дробі. 2. Дріб, який записують за допомогою дробової риски. 3. Дріб у якого ціла частина відділяється від дробової комою. 4. Добуток-це результат дії…. 5. Число 0,5. 6. Число, написане над рискою дробу. 7. Множення і ділення називаються математичні... 8. Як називається частина десяткового дробу,що стоїть після коми? 

Слайд 13

Якщо кількість чудес світу помножити на 9,5 до знайденого добутку додати 23,5 і результат поділити на 2,5, то отримаємо число, яке показує скільки метрів висоти мав собор.    Завдання №10. Православний Кафедральний Собор Різдва Богородиці. Місце знаходження – м. Миколаїв, ріг вулиць Лягіна та Потьомкінської. Будівничий храму протоієрей Карп Павловський. Собор створений у стилі класицизм. Церква була побудована за бажанням і за допомогою Миколаївського купецтва.     1799 року церква була закладена, а 1800 року роботи завершилися, і церква була освячена з найменуванням Старокупецької Різдва Пресвятої Богородиці, яке вона утримувала за собою до 1861 року.  За правильний задачі розв’язок учень отримує 3 бали.

Слайд 14

Завдання №11. Знайти площу коси, якщо її довжина 70,2 км,ширина в найширшому місці 23,9 км,а ширина в найвужчому місці 1,3 м. Причому довжина найвужчої частини 10,1 км. Кінбурнська коса – унікальний півострів-заповідник з піщаними пляжами, зеленими лісами та первозданною природою, який знаходиться на межі Дністрово-Бузького лиману та Чорного моря.  Довжина коси – біля 70 км. В найширшому місці вона нараховує 24 км, а далі вона звужується буквально до метра. Звідси і назва коси, яка в перекладі з тюркської означає „волосовидний мис” (“кін” – волос та “бурун” – мис). Кінбурнзька коса завершується гострим „волосовидним мисом”, який має довжину біля 10 км.   За правильний задачі розв’язок учень отримує 3 бали.

Слайд 15

Підведення підсумків уроку. Підрахувавши кількість балів кожен учень виставляє собі оцінку за схемою. 32-29 балів- оцінка 12-11 27-20 балів-оцінка 9-8 18-15 балів-оцінка 6-5 Рефлексія. Чи сподобався вам урок? Яку оцінку ви отримали? Над якими завданнями треба ще попрацювати? Домашнє завдання. Знайти нове цікаве місце в Миколаївській області та створити про нього задачу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика