X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Многогранники в природі"

Завантажити презентацію

"Многогранники в природі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Многогранники в природі, архітектурі та побуті людини. Виконала: Сардаковська Тетяна 11- А клас

Слайд 2

І в людині захована сила кристалізації. Число і фантазія, закон і достаток - ось живі творчі сили природи: не сидіти під землею деревом, а створювати кристали й ідеї. Ось що означає бути разом із природою.

Слайд 3

Многогранник  — геометрична фігура, частина простору, обмежена замкненою поверхнею, що складається з плоских багатокутників, які називаються гранями многогранника. Многогранник з  n гранями називають n-гранник. Зокрема, тетраедр — 4-гранник, додекаедр  — 12-гранник, ікосаедр — 20-гранник. октаедр — 8-гранник куб — 6-гранник Визначення: Надпись

Слайд 4

Многогранники в природі Сніжинки Алмаз (октаедр) Кришталь (призма) Шееліт (піраміда) Сіль(куб) Далі ознайомимося з прикладами многогранників у природі. Ось ви можете побачити що кришталь має форму призми ….

Слайд 5

Одним із видів багатогранників можуть бути навіть сніжинки, яких існує понад 10 000 різних форм. Шестикутники Надпись

Слайд 6

Звичайні соти є прикладом многогранника в природі

Слайд 7

Куб Правильні багатогранники - широко поширені в природі. Підтвердженням тому служить форма деяких кристалів . Наприклад , кристали кухонної солі мають форму куба.

Слайд 8

Октаедр При виробництві алюмінію користуються алюмінієво-калієвими кварцИ , монокристал яких має форму правильного октаедра. Кристал кварцу Діамант

Слайд 9

Додекаедр. Отримання сірчаної кислоти , заліза , особливих сортів цементу не обходиться без сірчистого колчедану. Кристали цієї хімічної речовини мають форму додекаедра . Кристал прикраса Клітина ВІЧ

Слайд 10

Тетраедр У різних хімічних реакціях застосовується сурьменістичний сірчанокислий натрій - речовина , синтезоване вченими. Кристал цієї речлвини має форму тетраедра .

Слайд 11

Ікосаедр Скелет одноклітинного організму феодаріі. Ікоса едр  — правильний опуклий багатогранник, двадцятигранник, одне з Платонових тіл. Кожна з 20 граней є рівностороннім трикутником. Число ребер рівне 30, число вершин — 12.

Слайд 12

Віруси, побудовані тільки з нуклеїнової кислоти і білка, можуть походити на правильний двадцятигранник, або ікосаедр. Віруси

Слайд 13

Ікосаедр Ікосаедром може бути навіть звичайний футбольний м’яч.

Слайд 14

Многогранники в архітектурі.

Слайд 15

Якщо ми розглянемо перші архітектурні споруди, які будувалися людиною з каменів, то можна зазначити, що вже тоді людина вибирала найвиразніші за формою і величиною камені. Піраміда Місяця. Кінець 1 тис до н. е.. - Початок н. е.. Висота 42 м. Теотіуакан Тенаюке. Піраміда 12-15 ст. Культура ацтеків. Піраміда Кукулькана («Кастільо») в Чичен-Іца. Культура майя. 8-12 ст. Мексика.

Слайд 16

Незвичайний житловий будинок: на численних, з'єднаних між собою тумбах стоять на ребрах кубики. На кожній тумбі - по кубику. Кожен кубик - триярусна квартира для однієї сім'ї. Адже ми звикли жити в паралелепіпедах, міцним фундаментом.

Слайд 17

У 2010 році у Туркменістані був відкритий Новий РАГС

Слайд 18

У столиці Туркменістану - Ашхабад - є ще одна визначна пам'ятка, яка увійшла до Книги рекордів Гіннесса - новий Центр телерадіомовлення «Туркменістан»

Слайд 19

Житловий комплекс Хабітат-67. Монреаль, Канада

Слайд 20

«Танцюючий будинок» в Празі, Чехія

Слайд 21

Слайд 22

«Обертовий хмарочос» в Дубаї

Слайд 23

Gherkin building або Сент-Мері Екс 30.

Слайд 24

Національна бібліотека «Діамант» в білорусії.

Слайд 25

Незвичність будівлі не тільки у формі, але і підсвічуванню, яка автоматично включається після заходу сонця і працює до півночі, візерунки на «діамант» і колір підсвічування змінюються кожну секунду.

Слайд 26

Многогранники в ювелірному виробництві

Слайд 27

Висновок Отже, як ви помітили многогранники оточують нас повсюди: в побуті, природі, архітектурі, прикрасах, навіть вірусах. Просто ми їх не помічаємо. А досить подивитися навкруги і ви побачите, що вони справді повсюди, навіть там, де ви не очікували.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика