X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Михайло Кравчук - гордість української математики

Завантажити презентацію

Михайло Кравчук - гордість української математики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Життєвий та науковий шлях М.Кравчука

Слайд 3

27 вересня 1892 року в селі Човниця Волинської губернії (нині Ківерцівського району Волинської області) народився Михайло Пилипович Кравчук у сім’ї православного українця Пилипа Йосиповича та лютеранки Адельфіни Йосипівни. У 1902 році родина Кравчуків переїздить до Луцька, Михайлик поступає в перший клас прогімназії , яка в 1907 році була реорганізована в гімназію. Хлопчик вчився охоче. Найбільше з усіх дисциплін полонила його математика - поезія формул і чисел. У 1910 році М.Кравчук закінчує Луцьку гімназію із золотою медаллю , їде до Київа , де вступає на математичне відділення фізико-математичного факультету університету св. Володимира. 1914 року закінчує університет з дипломом 1-го ступеня. З вересня 1914 р. протягом року М. Кравчук – позаштатний учитель математики у приватній гімназії Л. Жука. Він наполегливо розробляє математичні курси українською мовою , що заборонялось законом. 5 вересня 1917 р. прочитав свою першу (так звану випробну) лекцію з предмету чистої математики “Про функції, що справджують теорему додавання”, а 19 вересня того ж року — першу лекцію з питань теорії множин і одержав звання приват-доцента. Тоді він став членом Українського наукового товариства.

Слайд 4

1918 -1920рр. – працює приват-доцентом Київського університету св. Володимира. М. Кравчук викладає математичні предмети у новостворених 1 та 2 українських гімназіях, Українському народному університеті, він — член Українського наукового товариства у Києві, член фізико-математичного товариства при Київському університеті, співробітник створеної 1918 року Української академії наук, з початку 20 рр. — член комісії математичної термінології при Інституті наукової мови УАН. У 1919–1921 роках  М.Кравчук, стомившись від сум’яття столичного революційного життя, опиняється  у селі Саварка (тепер – Богуславський район Київщини), де працює вчителем математики та директором школи. Серед його учнів був майбутній видатний український вчений і винахідник, генеральний конструктор авіаційних двигунів Архип Люлька. У 1921 р. повернувшись до Києва, М.Кравчук викладає у багатьох навчальних закладах (Київському політехнічному інституті, Київському інституті народної освіти) , плідно працює як науковець. 14 грудня 1924 р.- блискучий захист докторської дисертації « Про квадратичні форми та лінійні перетворення», одержання наукового ступеня доктора фізико-математичних наук.