X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Історія виникнення прямокутної системи координат"

Завантажити презентацію

"Історія виникнення прямокутної системи координат"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія виникнення прямокутної системи координат Prezentacii.com

Слайд 2

Не достатньо лише мати добрий розум, головне – це раціонально застосовувати його. Рене Декарт

Слайд 3

Prezentacii.com Вперше прямокутну систему координат ввів Рене Декарт у своїй роботі "Міркування про метод" в 1637. Тому прямокутну систему координат називають також - Декартова система координат.

Слайд 4

. Вклад у розвиток координатного методу вніс також П'єр Ферма, проте його роботи були вперше опубліковані вже після його смерті. Декарт і Ферма застосовували координатний метод тільки на площині

Слайд 5

Рене Декарт народився 31 березня 1596 року в місті Лае (тепер Декарт), Франція. Його мати померла, коли йому був лише рік. Батько Декарта був міським суддею в Ренні, і в Лае з'являвся рідко. Вихованням хлопчика займалася бабуся по матері. В дитинстві Рене відрізнявся тендітним здоров'ям і неймовірною допитливістю. Початкову освіту він здобув у іезуїтському коледжі. Після закінчення освіти Декарт проводив у Парижі безтурботне життя, повне насолоди.

Слайд 6

Але врешті решт такий спосіб життя став тягарем для нього, і він усамітнився для того, щоб присвятити себе математичним дослідженням. Йому подобались бали та азартні ігри — при цьому гравцем він був дуже вдалим, в чому велику роль зіграв його математичний талант. Деякий час він був військовим, подорожував. У 1628 - 1649 роках жив в Голландії. Але все ж математична точність і логіка привела його в лоно науки. Його наукові дослідження в галузі фізики відносяться головним чином до механіки, оптики і будови Всесвіту.

Слайд 7

Глибоко вивчивши психологію творчості, Декарт склав свої знамениті "Правила для керівництва розуму". В них він вчив, як треба аналізувати проблему, розкладаючи важкі питання на більш прості до тих пір, поки не з'явиться можливість успішно їх вирішити.

Слайд 8

І ось якось у хвилину натхнення йому здалося, що такий універсальний метод знайдений - це метод координат, на якому заснована аналітична геометрія. .

Слайд 9

Суть методу Декарта полягає встановлення найтіснішого зв'язку між геометричними об'єктами і алгебраїчними формулами. Цей взаємозв'язок встановлюється за допомогою системи координат.

Слайд 10

Узагальнюючи і об'єднуючи відомі йому методи координат і буквеної алгебри, Декарт надав своєму методу точну і ясну математичну форму. Якщо на площині дана система координат, то для кожної точки можна визначити пару чисел, її координати, і, назад, якщо дана пара чисел, причому вказаний порядок їх відповідності осях координат, то по ним завжди можна побудувати на площині єдину точку. Декарт обмежився застосуванням методу координат у площині

Слайд 11

Декартовий спосіб встановлення зв'язку між точками і числами виявився настільки плідним, що, по суті справи, поклав початок нової, сучасної математики.

Слайд 12

Великий математик і механік П. Лаплас писав, що день, коли Декарт усвідомив собі свій метод, можна вважати офіційним днем народження сучасної математики. (Історія зберегла нам цю дату - 10 листопада 1619 р.)

Слайд 13

Використовуючи систему координат, будують різноманітні графіки, що відображають залежність між величинами: • графік температури, що змінюється за добу, за місяць, за рік; • графік руху; • графік зміни кількості населення будь-якого міста, села, країни, регіону;

Слайд 14

Приклади координат

Слайд 15

Приклади координат

Слайд 16

Приклади координат

Слайд 17

Приклади координат

Слайд 18

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика