X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія математичних символів

Завантажити презентацію

Історія математичних символів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

виконала студентка І курсу 11мфі групи Михальчук Ольга

Слайд 2

Знаки плюса і мінуса придумали, мабуть, у німецькій математичній школі "коссістов" (тобто алгебраїстів). Вони використовуються в підручнику Йогана Відмана "Швидкий і приємний рахунок для всіх торговців", виданому в 1489

Слайд 3

. До цього складання позначалося буквою p (plus) або латинським словом et (союз "і"), а віднімання - буквою m (minus). У Видмана символ плюса замінює не тільки додавання, але й союз "і". Походження цих символів неясно, але, швидше за все, вони раніше використовувалися в торговій справі як ознаки прибутку та збитку. Обидва символи незабаром отримали загальне поширення в Європі - за винятком Італії, яка ще близько століття використовувала старі позначення.

Слайд 4

Йоганн Відман (1460) - рік смерті невідомий , Лейпциг - німецький математик . Здобув популярність тим , що першим вжив і опублікував знаки плюса і мінуса.

Слайд 5

Про його життя відомо небагато. У 1480 -і рр. . Відман закінчив Лейпцігський університет , в якому потім став викладачем математики . Його головна праця , в якому вперше з'явилися знаки операцій додавання і віднімання , називався « Швидкий і приємний рахунок для всіх торговців» ( нім. Behende und hubsche Rechenung auff allen Kauffmanschafft ) , опублікований в Лейпцигу в 1489 році. Книга ця містила багатий практичний матеріал і довгий час користувалася попитом.

Слайд 6

Знак множення ввів в 1631 Вільям Отред (Англія) у вигляді косого хрестика. До нього використовували найчастіше букву M, хоча пропонувалися й інші позначення: символ прямокутника ( Ерігона, 1634), зірочка ( Йоганн Ран, 1659).

Слайд 7

Пізніше Лейбніц замінив хрестик на точку (кінець XVII ст.), щоб не плутати його з буквою x; до нього така символіка зустрічалася у Региомонтана ( XV ст.) та англійського вченого Томаса Херріот(1560-1621).