X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
День сміху на уроці математики у 8 класі

Завантажити презентацію

День сміху на уроці математики у 8 класі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

День сміху на уроці математики у 8 класі

Слайд 2

Сміх – то радість! Сміх – то сила! Сміх – то, насамперед, життя! Тема: Розв'язування задач-жартів, задач-”приколів” Мета: розвивати інтуїцію, математичну допитливість та ініціативу, виховувати культуру математичного мислення

Слайд 3

Сьогодні світ кипить дивами. Вужі літають з ластівками. Криницю чистить сажотрус. Тіка від жаби чорногуз. Дірявим ситом із ріки Рак носить воду на грядки. А на грядках не пагінці – Ростуть на дріжджах окунці. Їх вітер скошує косою. Танцює сірий вовк з козою… Я сію букви на папір. А як не віриш – то й не вір. В. Лучук.

Слайд 4

І. Розв'язування задач. Один із крайніх сірників кладуть біля іншого крайнього. 1.Сірниками зобразіть “утку в клетке” 2.Три сірники лежать на столі. Як видалити середній сірник із середини, не торкаючись до нього ?

Слайд 5

3. У запису 101-102=1 змінити місце однієї цифри так, щоб рівність стала правильною. 101-10²=1

Слайд 6

На городі хлопчик Коля Добував квадратний корінь. Смикав-смикав – не іде. Так і кинув: хай росте! В. Друк. Із чотирьох паличок склали число VII . Як перекласти лише одну паличку, щоб отримати число 1 ?

Слайд 7

Спростити: Чому дорівнює:

Слайд 8

Гуморески

Слайд 9

Викликає вчитель Люду, Слабшу серед дітвори, І питає: - Скільки буде: Десять поділить на три? Розв’язать вона не може, Звісно, знітилась, мовчить… Вчитель каже: - Так не гоже, Прості дроби треба вчить. Хай картоплі є десяток, - Вчитель далі річ веде. – Розділи на трьох дівчаток, То по скільки припаде? Люда каже: - Зайвий клопіт, І нащо мені це знать? Я зварю їм ту картоплю, Потовчу – і хай їдять.

Слайд 10

Батько глянув у щоденник і питає: ”Грицю, це ж за що тобі учитель вліпив одиницю?” Гриць знітився й промовив так, що ледве чути “Та.. То я… не міг сьогодні кореня добути”. “Ой, лелечко! Чи ви чули? – обурилась мати. – Вже дитину заставляють коріння тягати!”. Розв'язати рівняння: Розв'язання: ОДЗ: х

Слайд 11

“Життя – як розвязування задачі. З невдачі зумій ти добути корінь удачі.” Микола Дорізо Розв'язати в цілих числах рівняння: Розв'язання: Перший доданок є числом парним, а другий – непарним. Їх сума – число непарне, тому воно не може дорівнювати 12. Отже, дане рівняння не має розв'язків.

Слайд 12

Задача “Скільки було гусей?” Гуси з вирію летіли І в зеленім лузі сіли. Їх побачив Єлисей: - Добрий день вам, сто гусей! - нас не сто! – сказав вожак, Найповажніший гусак. - Скільки ж вас? – хлопчак питає. - Хто кмітливий відгадає!.. Якщо нас порахувати, Й, скільки є, ще раз додати, А до того, половину, Ну а потім, четвертину, Та пристав би ти до нас, То було б вже сто якраз!.. Ой, скажіть, любі друзі, Скільки ж їх було у лузі? Розв'язання. Нехай було х гусей,тоді маємо рівняння х+х+½х+¼х+1=100, 2¾х=99, х=36.

Слайд 13

Весела вікторина “Всяка всячина” 1. Яке місто вважають центром гумору в Україні? Одесу. 2. Які телевізійні та радіопередачі ви знаєте, що продовжують життя сміхом? 3. Діда звуть Павлом Івановичем, його внука – Михайлом Миколайовичем. Як звуть внукового батька? Микола Павлович. 4. За книгу заплатили 10 грн. та ще половину вартості. Скільки коштує книга? 20 грн. 5. Що спільного мають відоме дерево “береза” та наш підручник “Алгебра”? Мають корені. 6. Троє попросили засмажити їм трьох курчат. Кожний з'їв своє курча, і двоє курчат ще залишилося. Як це пояснити? Той, хто з'їв курча, мав прізвище Кожний. 7. Одному з них яблуко, що впало на голову, допомогло зробити відкриття. Другий винайшов закон, купаючись у ванні. А третій взагалі жив у бочці. Назвіть цих учених. Ньютон, Архімед, Діоген.

Слайд 14

8. Що б це означало: на дубі сидить русалка, а під дубом написано 2*2=5? Якщо вірити,що є русалки, то правильно,що 2*2=5. 9. Рибалка ловив рибу. На запитання: “Скільки ти впіймав риби?”, - відповів: “Половину восьми, шість без голови і дев'ять без хвоста”. Скільки ж це? Жодної (0). 10. Для якого з математичних правил у арабів використовувалася така аналогія: ворог мого ворога – мій друг? Під час множення двох від'ємних чисел дістаємо додатний добуток. 11. На лугу близ рощи паслись в течение часа 2 одинаковые по своим достоинствам лошади с совершенно одинаковым аппетитом. Отличались они друг от друга только тем, что у одной из них хвост был вдвое короче, чем у другой. Какая из лошадей съела больше травы, если они начали и кончили есть одновременно? Лошадь с длинным хвостом съела больше, так как имела возможность отгонять мух и оводов, мешающих лошадям утолять голод.

Слайд 15

12. Як можна отримати 4, віднявши від дев'яти половину дев'яти? Зобразивши число 9 римськими цифрами (ІХ) та поділивши його навпіл горизонтальною рискою. 13. Чим: гарними словами, сльозами, криками, погрозами, кулаками, клятвами, прокльонами, холодною зброєю, гарячими благаннями або чимось іншим можна переконати математика в тому,що дві дані прямі перпендикулярні? Справжнього математика може переконати тільки доведення.

Слайд 16

Математичні софізми 1. Будь-яке число дорівнює його половині. a=b a²=ab a² - b²=ab - b² (a+b)(a-b)=b(a-b) a+b=b a+a=a 2a=a a=0,5a 2. Будь-яке число дорівнює нулю. (+a)²=(а)² і (-а)²=а² (+a)²=(-а)² +a=-а а+а=0 2а=0 а=0 Не можна ділити на (a-b)=0 З рівності (+a)²=(-а)² маємо│+а│=│-а│,тобто а=а

Слайд 17

Часто математиків називають нудними “сухарями”. Але сьогодні ви точно переконалися, що це не так. Вони вміють по-справжньому веселития: співати,бути “прикольними”, сміятися, дружити з гумором. Хай гумор на хвилях Злітає дзвінких. І сміх щиросердний єднає усіх.

Слайд 18

Домашнє завдання 1. Придумати “прикольну” задачу. 2. Розв'язати задачу: Корінь квадратний з половини бджолиного роя полетів на кущ жасмину, а вісім дев'ятих роя залишилося вдома. А ще одна бджілка з того ж роя затрималася біля лотоса, де дзижчала її подружка, що так необережно втрапила до його солодкої квітки, яка закрилась увечері. Скільки ж бджіл мав цей рій? 3. Розв'язати № 715 підручника.

Слайд 19

Використана література 1. Баран О.І. Математичні мініатюри / О.І. Баран. – Х.: Вид. група “Основа”, 2003. – 96 с. 2. Василенко О.О. Між алгеброю й гармонією. – Х.: Вид. група “Основа”, 2009. – 112 с. 3. Математика після уроків. Тиждень математики / Упорядн. І.С.Маркова – Х.: Вид. група “Основа”, 2006. – 176 с. 4. Істер О.С. – Алгебра: підруч. для 8 кл. загальноовіт. навч. закл. / О.С.Істер. – К.: Освіта, 2008. – 208 с.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика