X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Знакова культура

Завантажити презентацію

Знакова культура

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Знакова культура При дослідженні символіки трипільської культури необхідне залучення багатьох наук: археології, етнографії, дослідження історії релігії та порівняльної міфології. Найчастіше зустрічаються зображення сонця, дощу, “всевидящого ока долі”, спіральні орнаментальні композиції та зображення хреста.

Слайд 2

Велика Богиня Образ Великої Богині - Прародительки відображений у численних глиняних статуетках. Певні деталі у формі, орнаменті, матеріалі з якого виготовлялися статуетки, а також етнографічні дані свідчать про існування культу плодючості та шанування Богині – Матері.

Слайд 3

Спіральний орнамент Спіраль – найпоширеніша орнаментальна композиція на трипільському посуді. Спіраль також є символом мушлі, вона пов'язана із сферами води (місяць-мушля) та плодючістю (роги). У трипільському розписі представлене поєднання символів змії та місяця.

Слайд 4

Кухонна кераміка Кераміка цього сорту використовувалася трипільцями для побутових потреб, насамперед для приготування їжі та її зберігання. Для цього посуду характерні такі ознаки як – термостійкість та вологостійкість. Поверхня кухонної кераміки шерстка та бідно орнаментована, обпалення нерівномірне, помітні сліди пальцевого сгладження.

Слайд 5

Столова кераміка Столовий посуд відрізняється різноманітністю форм та пишним оздобленням. Для столового посуду характерний заглиблений і розписний орнамент, а на частині посуду наявний рельєфний орнамент.

Слайд 6

Культова кераміка До культового посуду відносять моноклі, біноклі та триноклі. Цей посуд не має дна, а отже позбавлений побутового сенсу, можливо він використовувався у ритуалах з уливанням води.

Слайд 7

Жіночі сидячі статуетки Сидячі статуетки існували на всіх етапах трипільської культури. Характерною ознакою сидячих фігурок є стеатопігія . Інколи сидячі фігурки зображаються на невеликому троні.