X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Живопис XIXст"

Завантажити презентацію

"Живопис XIXст"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Живопис XIXст.

Слайд 2

Хоча в XIX столітті головним центром освіти в Російській імперії й далі була Академія мистецтв уПетербурзі, багатьох художників приваблює Україна — «нова Італія», як її тоді називали. Перехід до реалізму ініціював учень Боровиковського, українець з грецьким корінням із Ніжина - Олекса Венеціанов (1779–1847). Він мав у своїй майстерні в Петербурзькій академії мистецтв значну групу учнів. Але авторитет та блискуча художня манера Карла Брюллова вразила учнів Венеціанова більше й вони перейшли до модного метра. Картина Олекси Венеціанова «Заснування Санкт-Петербурга» 1838р.

Слайд 3

Серед учнів Брюллова були й українські майстри класичного малярства: Іван Сошенко,Тарас Шевченко, Дмитро Безперчий та ін.

Слайд 4

 Тарас Шевченко – геній українського слова, за фахом – художник. Його творчість охопила декілька галузей малярства: портретну, жанрову, пейзажну, релігійну.

Слайд 5

Як представник останньої доби класицизму (часи Бідермайєр), Шевченко уникав великих академічних полотен, а його творчість найкраще виявлялася у невеликих інтимних речах. Правда, він не уникав і більших образів олійними фарбами (наприклад, «Катерина»), особливу ж малярську славу йому здобули портрети — елегантні жіночі й індивідуальні чоловічі. У романтичних картинах «Селянська родина», «Циганка-ворожка» та інших уже помітний відхід від чистого академізму. Різнобічний талант митця відбився й у художній графіці (серія «Мальовнича Україна» тощо). 1860 року Тарасові Шевченку надали звання академіка гравюри Петербурзької академії мистецтв. На жаль, заслання та заборона малювати перешкодили розкритися в повній мірі його живописному таланту.

Слайд 6

Видатним майстром побутового жанру був Микола Пимоненко. Більшість його робіт, написаних на теми селянського життя, відрізняються щирістю, емоційністю, високою живописною майстерністю: «Святочні ворожіння», «Весілля в Київській губернії», «Проводи рекрутів», «Свати», «Жнива», «По воду», «Ярмарок», інші. Пимоненко — автор близько 715 картин і малюнків. Він один з перших у вітчизняному малярстві поєднав побутовий жанр і поетичний український пейзаж, заснував у Києві художню школу.