X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українська культура XX ст.(1)pptx

Завантажити презентацію

Українська культура XX ст.(1)pptx

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Розвиток української культури ХХ ст. можна характеризувати як період її національно-державного відродження, започаткований демократичними перетвореннями з 1917 року, що має відносно різні за змістом етапи: Національне відродження (1917-1933рр.) Тоталітарне панування «соцреалізму » (1933-1956рр.) Стихійне піднесення духу національного опору (1956-1987рр.) Національно-духовне оновлення(з 1987рр.)

Слайд 3

1.Етап національного відродження (1917- 1933 рр.) 2.Освіта, вища школа, наука, література. 3.Театр, образотворче мистецтво,архітектура, музика. 4.Україніська культура в умовах тоталітаризму 30-х рр. ХХ ст. 5.Культура України в роки Другої світової війни і повоєнного часу. 6.Українська культура 60-80 рр. ХХ ст.

Слайд 4

Під час I етапу національного відродження було проголошено національну суверенну державу при повному дотриманні демократичних засад рівності українського народу і тих народів, що населяли Україну. З 1923 р. починається хвиля так званої «українізації». Закінчився цей період трагічно: у 1926 р. сталінський уряд почав в Україні наступ на українську культуру, переслідування, а далі й знищення творчої інтелігенції. Цей етап увійшов в історію національної культури як «розстріляне відродження». Для II етапу характерний монопольний диктат соціалістичної бюрократії, що призвело до морального занепаду духовної культури у всіх її формах. Основний наслідок цієї доби — фізичне і духовне знищення представників національної інтелігенції (1934—38).

Слайд 5

З 1923 р. бере початок нова хвиля українського відродження, відома під назвою «українізація». Українська культура легалізувалася, українська фактично набула статусу державної. Маючи класові цілі: зближення між зрусифікованим робочим класом і українським селянством, українізація, разом з тим наповнювалася конкретним національно-культурним змістом, вилилася в масовий суспільний рух. У серпні 1923р. уряд УРСР прийняв декрет про українізацію, яким українську культуру фактично було визнаною державною. Українізація сприяла тому, що в Україну повернулися з іміграції видатні діячі української культури, зокрема М.Грушевський, С.Єфремов, А.Ніковський. Всього повернулося десятки тисяч тих, хто працював на ниві культуротворення. Особлива заслуга у здійснен