X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Софіївський собор

Завантажити презентацію

Софіївський собор

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Софіївський собор

Слайд 2

Розквіт давньоруської культури яскраво відображений в будівництві храмів, небачених раніше по своїх розмірах і красі.

Слайд 3

Софійський собор в Києві, всесвітньо відомий шедевр староруської архітектури, збудований в 1037 р. при київському князі Ярославі Мудрому (1019 – 1054 рр.) на місці звитяжної битви киян з печенігами в 1036 р.

Слайд 4

Ярослав Мудрий задумав Софійський собор як суспільно-політичний і культурний центр Київської держави і головний храм Русі. В ньому відбувалися церемонії "посаження" послів, біля нього збиралися київські віче, тут велося літописання і діяла зібрана Ярославом Мудрим перша в Київської Русі бібліотека.

Слайд 5

Творіння староруських архітекторів збереглося до нашого часу майже в первозданному вигляді, але за свою історію йому довелося пережити напади ворогів, грабежі, часткові руйнування, ремонти і численні перебудови (особливо сильно собор перебудували в кінці XVII ст.).

Слайд 6

Велику цінність серед фресок Софійського собору представляють багатоколірні мозаїки, що фрагментарно збереглися, і фрески XII ст. у центральному пiдкупольнiм просторі, а також груповий портрет сім'ї Ярослава Мудрого на стінах собору.

Слайд 7

Купольний простір собору вінчає напівфігура Христа-Вседержителя (Пантократора) в оточенні чотирьох крилатих ангелів (збереглися лише фрагменти одного з них).

Слайд 8

Над вівтарем собору знаходиться головний мозаїчний образ храму – Богоматері-Оранти із здійнятими в молитві руками (Молящейся). Вона просить Христа-Вседержителя про поблажливість до грішників.