X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Просвітництво

Завантажити презентацію

Просвітництво

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Просвітництво 8 клас Підготувала Хитрій Олена Миколаївна, вчитель світової літератури Монастирищенського навчально – виховного комплексу “ Ліцей – загальноосвітня школа I-III ступенів “Ерудит”, Черкаської області

Слайд 2

Гаврило Романович Державін Російський поет Гаврило Романович Державін народився 3 (14) липня 1743 року в небагатій дворянській родині, в Казанській губернії. Батько Гавриїла, помер рано, і мати вибивалася з сил, для того щоб Гаврило і його брат отримали гідне звання дворянина освіту.

Слайд 3

З 1759 по 1762 роки Державін навчався в міській гімназії Казані. З 1762 року служив в Санкт-Петербурзі, в Преображенському полку, спочатку солдатом, а з 1772 року в офіцерській посаді. Полк бере участь в палацовому перевороті, внаслідок якого на троні виявилася імператриця Катерина II.

Слайд 4

Величезною зміною в життя поета стала любов. Він закохується і вінчається в 1778 році з Катериною Бастідон, якій в ту пору було лише 16 років. Шлюб із Катериною - найщасливіший час у житті Державіна, молода красуня на багато років стане нескінченним джерелом натхнення і буде оспівана у віршах Державіна, прихована ім'ям «Пленіра». Дружина поета Катерина Бастідон

Слайд 5

Після відставки він служив в Сенаті і прийшов до переконання, що це не його терен. Літературна і громадська популярність приходить до Державіна в 1782 році, після написання оди "Феліція", яка вихваляє імператрицю Катерину II. Державіна призначають губернатором Олонецкой губернії, а з 1785 - Тамбовської. В обох випадках спроби Державіна навести порядок, боротьба з корупцією призводять до конфліктів з місцевою елітою.

Слайд 6

1789 році він повертається в столицю, де займає різні високі адміністративні посади. Кабінет-секретар Катерини II (1791-1793рр.), сенатор(1793р.), президент Комерц-колегії (1794р.), Міністр юстиції (1802-1803рр.).

Слайд 7

Весь цей час Державін не залишає літературне поприще, створює оди "Бог" (1784), "Грім перемоги, раздавайся!" (1791, неофіційний Російський гімн), "Вельможа" (1794), "Водоспад" (1798) та багато інших. Н.Тончі. «Державін»