X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проект "Сувенір рідного краю"

Завантажити презентацію

Проект "Сувенір рідного краю"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВИКОНАЛА: Богодиста Наталія – учениця 11-А класу КЕРІВНИК: Курмаз Л.Г. – вчитель трудового навчання Мачухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів МАЧУХІВСЬКА ЗОШ І–ІІІ СТУПЕНІВ на тему:

Слайд 2

Рушник подарунковий, виконаний в техніці «простий хрестик» червоно-чорними нитками, призначений для оформлення інтер’єру в побуті, використовується як оберіг. Вишиті рушники здавна були поширені в Україні як неодмінний атрибут народного побуту, весільної та святкової обрядовості, як традиційна окраса селянського житла. Важливі події в житті народу ніколи не обходилися без рушників, які, крім декоративного навантаження, мали великий образно-символічний зміст. У всьому декоративно-прикладному мистецтві немає іншого такого предмета, який би концентрував у собі стільки різноманітних символічних значень. Рушники - це відбиття культурної пам'яті народу, в їх візерунках збереглися прадавні магічні знаки, образи «дерева життя», «берегині», символіка червоного кольору, які знайшли подальше своєрідне переосмислення й оновлення. Полтавщина здавна славиться своєю вишивкою. Саме тому вишитий рушник і був обраний нами у якості сувеніру рідного краю.

Слайд 3

Вимоги до конструкції Основною вимогою до рушника є створення святкового настрою. Виріб повинен мати форму прямокутника, на обох кінцях полотна зображений рослинний орнамент, виконаний у техніці «простий хрестик» червоно-чорними нитками. Краї виробу оброблені білою бахромою. Рушники мають розміри 36х150 см, 40х200 см, 45х250 см. Для них використовують в основному льняну, бавовняну тканину або вишивальне полотно. Виконаний рушник має розміри 36х150 см. Виготовлений з вишивального полотна (канви). Вимоги до матеріалів Тканина повинна бути міцною, легкою, з високими гігієнічними властивостями, бажано полотняного переплетення. Вона має бути зносостійкою, гігроскопічною, термостійкою. Фізичні та оптичні властивості не повинні погіршуватися під час експлуатації. Тканина має легко пратися і прасуватися, повинна мати достатню повітропроникність, бути приємною на дотик, мати білий колір. Тканина має бути доступною, мати помірну ціну. Нитки мають відповідати кольоровій гамі обраного орнаменту, бути міцними, мати гарні експлуатаційні показники, бути термостійкими, не линяти в процесі прання виробу, бути доступними за ціною. В результаті для проектованого виробу обрана тканина полотняного переплетення – канва і акрилові нитки червоного та чорного кольорів.

Слайд 4

СИМВОЛІКА ФАРБ Червоний – радість життя, любов, для молодих надію на одруження. Чорний – негоду, нещастя, чорну ворону. Зелений – воскресіння природи, весна. Жовтий – присвячений сонцю, зорям та місяцеві, в господарстві – урожай, тепло, приріст покоління. Червоний з білим – пошану до духів за охорону від злих сил. Чорний з білим – жалоба, пошана до духів.