X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття символізму в мистецтві

Завантажити презентацію

Поняття символізму в мистецтві

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Символізм

Слайд 2

Поняття символізму в мистецтві Символізм – літературно-мистецький напрям кінця ХІХ – початку ХХ ст., основоположники якого проголосили основою мистецької творчості символ – таємну ідею, приховану у глибині всіх навколишніх, а також і потойбічних явищ, що її можна розкрити, збагнути й відобразити тільки з допомогою мистецтва, зокрема музики й поезії. Символізм – одна зі стильових течій модернізму, що виникла у Франції в 70-х pp. XIX ст. Основною рисою символізму є те, що конкретний художній образ перетворюється на багатозначний символ.

Слайд 3

Виникнення Символізм виник у Франції у 1880-их, як реакція проти міщанства і позитивізму, зокрема проти натуралістичного роману й реалістичного театру. Термін «символізм» вперше був введений французьким поетом Жаном Мореасом у маніфесті «Le Symbolisme» (1886). Основоположниками його були Поль Верлен і Стефан Малларме. Своїм предтечею вони вважали Шарля Бодлера.

Слайд 4

Особливості літератури символізму: - експериментаторський характер, прагнення до новаторства; - символ – основний художній засіб; - прагнення виразити «недосяжні», іноді містичні, Ідеї, образи Вічності й Краси; - музичність; - песимізм.

Слайд 5

Символізм у літературі Франція: Шарль Бодлер Поль Верлен Стефан Малларме Артюр Рембо

Слайд 6

Символізм у літературі Бельгія: Моріс Метерлінк Еміль Верхарн Австрія: Райнер Марія Рільке

Слайд 7

Символізм у літературі Росія: Дмитро Мережковський Зінаїда Гіппіус Федір Сологуб Костянтин Бальмонт Валерій Брюсов Андрій Бєлий Олександр Блок В’ячеслав Іванов