X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про культуру Відродження

Завантажити презентацію

Поняття про культуру Відродження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Етапи,особливості культури епохи Відродження; Формування наукових знань; Мистецтво епохи Відродження; Реформаційний рух;

Слайд 3

Всю культуру італійського Відродження прийнято ділити на чотири етапи, з яких кожен має свої художні, ідеологічні та психологічні особливості. Кожен етап фіксує певний стан культури, 'певний настрій: XIII століття - дученто-Проторенесанс, передвідродження; XIV століття - Треченто - Раннє Відродження; XV століття - Кватроченто • Високе Відродження; XVI століття-Чіквіченто - Пізніше Відродження. Але будь-яка періодизація умовна. Рідко творчість і доля якогось великого художника укладається в рамки одного конкретного періоду.

Слайд 4

І все ж, головним напрямком діяльності гуманістів була філологія. Гуманісти почали відшукувати, переписувати, вивчати спочатку літературні, а потім художні пам'ятники античності, в першу чергу - скульптуру. Вперше за тисячу років християнства до античних статуй поставилися не як до язичницьких кумирів, а як-до творів мистецтва. Те ж саме можна сказати і про античних книгах. Поети і художники прагнуть наслідувати древнім авторам, відроджуючи античне мистецтво. Але, як часто буває в історії, особливо історії мистецтва, відродження якихось давніх принципів і форм приводить до створення абсолютно нового. Саме слово "відродження"з'явилося пізніше, ніж слово "гуманізм "- у праці живописця, архітектора й історика мистецтв XVI ст. Джордже Вазарі. При цьому Вазарі з подивом говорить про відродження мистецтва після тисячолітнього, як він вважає, його животіння.

Слайд 5

Центром світобудови був оголошений людина, що розуміється і як найважливіша частина природи, і як найбільш досконалого її творіння. Гуманістична етика звеличували і людську діяльність. Став формуватися ідеал гармонійної, вільної, всебічно розвиненої, діяльної творчої особистості. Яскравим прикладом такого універсального людини був Леонардо да Вінчі (1452-1519), що став першовідкривачем не лише в багатьох сферах художньої творчості, а й у різних галузях науки. Він був надзвичайно талановитим живописцем, що розробив теорію світлоповітряного перспективи в живописі, скульптором, поетом і музикантом, творцем проектів землерийної машини, підводного човна, літального апарату і т.д.