X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»"

Завантажити презентацію

"Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Монументальна скульптура «Батьківщина-Мати»

Слайд 2

Батьківщина-Мати — монументальна скульптура в Києві, розташована на високому правому березіДніпра на території Національного музею історії Великої Вітчизняної війни. Відкрита в 1981 році.

Слайд 3

Спочатку пам'ятник замислювався як символ не Батьківщини, а Перемоги, проте назва «Батьківщина-мати» увійшла до ужитку майже відразу ж після зведення.

Слайд 4

Перший проект «Батьківщина-Мати» розробив ще в 1970-х скульптор Євгеній Вучетич, але спорудженя почалося набагато пізніше. Коли в 1974-му році Євгеній Вучетич помер, проект взяв на себе український скульптор Василь Бородай. Український архітектор змінив проект скульптури і почав його будівництво. Спочатку передбачалося, що на постаменті підноситиметься 80-метрова бронзова з позолотою фігура жінки. Біля підніжжя статуї з 30-метрової висоти повинен був текти до Дніпра водоспад, з обох боків якого воїни форсували річку.

Слайд 5

Металевий каркас виготовлений із сталі, виплавленої в Запоріжжі. Скульптуру збирали стометровим краном, який був виготовлений спеціально для цього. Пізніше цей кран демонтували. З неіржавіючої сталі окремими блоками-секціями вагою 25-30 тонн скульптура була зварена на Київському заводі імені Паризької Комуни з урахуванням рекомендацій інституту електрозварювання імені Е.О. Патона. Частини скульптури перевозили вночі, щоб не привертати увагу людей.

Слайд 6

Щоб перевірити стійкість скульптури, 10-ти метрову копію випробовували на міцність у Москві, в набільшій у СРСР турбіні. Протестували проти будівництва «Батьківщина-Мати» священники Києво-Печерської Лаври, вони казали, що висота монументу повинна бути менша Великої Лаврської Дзвіниці (97 м), монумент виріс у висоту 102 м, але через те що Дзвіниця розташована на пагорбі, над рівнем моря «Мати-Батьківщини» на 12 метрів нижча Великої Лаврської Дзвіниці. Меч споруди зменшили на 6 метрів, оскільки архітектори вирішили, що жінка не здатна підняти такий великий меч. "Випробування стійкості монументу" Після закінчення будівництва скульптури в «Батьківщини-мати» збільшили ніс. Також при огляді зауважили, що груди різні (права менша лівої), але архітектор відповів, що при піднятті руки грудь зменшується. Відкриття монументу планувалось на 9 травня 1980 року, але відзначилось тільки за рік по тому.