X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Китайська художня культура

Завантажити презентацію

Китайська художня культура

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала учениця 11-А класу Андріана Низова

Слайд 2

Слайд 3

Китайський живопис , або Гохуа , термін для позначання традиційного китайського живопису з традиційним же використанням основи, матеріалів та інструментів. носієм кольору виступає особливий різновид туші - так звана китайська туш. Розтерта на порох і розведена водою, туш дає багато відтінків чорного – від найслабшого сірого до вугільно-чорного. Вже уява глядача допомагає здогадатися, що чорне листя – зелене, сірі квіти - рожеві і червоні тощо.

Слайд 4

У китайській картині кожен предмет глибоко символічний, кожне дерево, квітка, тварина чи птах є знаком поетичного образу: сосна — це символ довголіття, бамбук — стійкості і цього щастя, лелека — самотності й святості тощо. Форма китайських пейзажів — витягнутий сувій — допомагала відчути неосяжність простору, показати не певну частину природи, а цілісність всього світобудови.

Слайд 5

Слайд 6

Ще однією умовнистю Гохуа виступає активне використання художньої порожнечі і фрагментарності. Для натяку на зображення весняних квітів дикої червоної сливи було не обов'язковим зображення усього дерева. Було досить дати лише одну гілку з поодинакими квітами і бутонами.

Слайд 7

Однією з найвищих досягнень давньокитайського мистецтва є живопис, особливо живопис на свитці. Китайська картина-свиток – це зовсім нового вигляду мистецтва, створений спеціально для споглядання, звільнений відподчиненно декоративних функцій. Основними жанрами живопису на свитці були історичний і побутової портрет, портрет, пов'язані з заупокійним культом, пейзаж, жанр «птахи, і квіти». Китайський портрет ханьської епохи поєднав у собі реалістичну достовірність (так, постаті воїнів з гробниці ЦиньШи-хуанди явно передають індивідуальні риси їх прототипів) і символічність, іноді що із карикатурністю.