X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Феномен козацького барокко

Завантажити презентацію

Феномен козацького барокко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Феномен козацького бароко в архітектурі та образотворчому мистецтві

Слайд 2

Зміст Вступ 1. Феномен козацького бароко 2. Вплив бароко на архітектуру XVI — XVII ст. 3. Українське бароко в образотворчому мистецтві Висновок

Слайд 3

Вступ Бароко – це стилістичний напрям в європейському мистецтві XVI-XVIII ст. Як і європейське, українське бароко характеризувалося поєднанням світських мотивів і релігійних образів, тяжіло до контрастів і гіпербол, складних метафор, алегоризму і метафоричності, прагнуло вразити уяву глядача, читача, слухача, вдаючись до пишних барвистих форм.

Слайд 4

1. Феномен козацького бароко В умовах Запорізької Січі українське бароко поєднується з аскетизмом козацького життя, з військово-оборонними функціями споруд, набирає стриманої урочистості і одержує назву «козацьке бароко».

Слайд 5

Бароко властивий своєрідний погляд на людину і світ як на величезний театр, де кожний виконує свою роль. Його стилістика відзначається великим драматизмом, часто трагізмом світосприймання, складною врівноваженістю динамічних композицій, підвищеною експресивністю, прагненням поєднати реальність та ілюзії.

Слайд 6

Значним досягненням козацької доби стало створення першої вищої школи й визначного культурно-освітнього центру в Україні — Києво-Могилянської академії. Створена у 1632 р. унаслідок об'єднання школи Києво-Печерської лаври з Київською братською школою, вона спершу називалася Києво-Могилянською колегією. У 1701 р. вона отримала титул і права академії.