X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Берлінський мур

Завантажити презентацію

Берлінський мур

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Берлінський мур

Слайд 2

В ніч на 13 серпня 1961 року в Берліні починається зведення Берлінської стіни – залізобетонного муру 4 метри заввишки й 155 кілометрів завдовжки. Він став справжнім прикордонним пунктом – з колючим дротом й військовим блок-постом.

Слайд 3

Мур – символ холодної війни, попід яким, протягом наступних 28 років, загинуло щонайменше 136 людей – вони намагались потрапити до ФРН.

Слайд 4

1961 рік. В Європі тривала боротьба між двома панівними системами. Завдяки Другій Світовій війні, Радянський Союз отримав можливість поширити свій вплив в країнах Східної Європи. Втім, в одній з них – Німецькій Демократичній республіці, НДР, – існував шматок, що підпорядковувася Заходу, – Західний Берлін. Його утворення також було наслідком Другої Світової війни.

Слайд 5

Тоді як інші прикордонні території, що розділяли Захід та держави коммуністичного блоку, перебували під особливим контролем військових, тут у Берліні треба було лише перетнути вулицю. Й цьому ніщо не заважало. Таким чином, протягом 12 років понад три мільйони людей – це майже 16 відсотків населення – перейшли до західної частини Німеччини – ФРН – у пошуках ліпшої долі. Все це відбувалося у той час, коли країні дуже не вистачало робочої сили, необхідної для відбудови зруйнованих війною міст.

Слайд 6

Слайд 7

Для відвідування Західного Берліна громадянам НДР був потрібен спеціальний дозвіл. Право вільного проходу мали тільки пенсіонери. Спроби нелегального перетину кордону каралися, згідно з параграфом 213 карного законодавства НДР, позбавленням волі на строк до 8 років. 2007 року було оприлюднено письмовий наказ, датований 1 жовтня 1973, що наказував прикордонникам стріляти на ураження по всіх втікачах без винятку.