X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЖІНКИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Завантажити презентацію

ЖІНКИ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Жінки в історії України Україну порятує жінка, яка народить нову націю… Катерина Мотрин Вчитель І категорії Забутна Алла Михайлівна м. Марганець, СЗШ №7

Слайд 2

Велика княгиня Ольга Ольга була родом зі Пскова. У 903 році її віддали заміж. Після смерті чоловіка влада перейшла до її рук. Вона не прагнула загарбувати чужі землі, проблеми вирішувала шляхом переговорів. У 968 р. очолила оборону міста від печенігів. Померла 11 липня 969р. Що задумала, але не змогла здійснити те продовжив її онук, Володимир Великий.

Слайд 3

«А я не скорилась». Дивовижна Роксолана Настя Лісовська народилась у перших роках ХVІст. У 1520р. Потрапила в татарський полон. Розумна, вродлива й енергійна Роксолана мала великі здібності, писати вірші, знала французьку мову. Вона стала першою порадницею падишаха, мала великий вплив на політичне та соціальне життя Османської імперії. Такої честі не знала жодна жінка Туреччини! Роксолана, Хурем, Хасекі – під цими іменами її знає світ. Цій славетній султанші присвятив один зі своїх найкращих творів видатний український письменник Павло Загребельний, назвавши його «Роксолана».

Слайд 4

Легендарна постать Марїї Чурай Поетеса, співачка, Маруся народилася 1625 року. Бог наділив її красою, чудовим голосом, умінням складати пісні. ЇЇ обранець зраджує її, одружуючись на іншій. Вона помстилася за зраду, отруївши Гриця настоєм зілля.. Її засуджують до страти, але потім помилують. Змучена докорами сумління, через півроку Маруся помирає. Минають роки, століття, а пісні легендарної «дівчини з легенди» будуть близькими й дорогими для кожного українця, бо велика любов і велика творчість – невмирущі.

Слайд 5

Марія Костянтинівна Заньковецька (Хлистова) Перша народна артистка України. Народилася 4 серпня 1854р. З юних років почала виступати в аматорських виставах у Ніжині й Чернігові. В 1882р. Вона вступила до української трупи в Єлисаветграді. Вона зростала не лише в Україні, а й у багатьох містах Росії, Азербайджану, Грузії. Їй першій в Україні уряд присвоїв високе звання народної артистки ремпубліки. Її останній виступ на сцені був у виставі «Дві сім’ї». У 1934р. великої актриси не стало.

Слайд 6

Чарівний світ Катерини Білокур Народилася 7 грудня 1900 року в с. Богданівка. Дівчинка тяглась до книжки, до творчості, добре шила, вишивала, малювала. Чарівний природа рідного села, розмай дерев, квітів, запашних трав стали для К. Білокур академією мистецтв. Коли їй було уже 33 роки вона вирішує опанувати художню майстерність самостійно. В 1941 році в Полтаві з великим успіхом пройшла перша виставка К. Білокур. Померла Білокур у 1961р. від важкої хвороби. В її хаті відкрито музей. К. Білокур була удостоєна звання народного художника України. Творчий доробок – натюрморти, портрети, пейзажі.

Слайд 7

Живопис

Слайд 8

Натюрморт «Цветы, яблоки, помидоры», 1950

Слайд 9

Картини Катерини Білокур

Слайд 10

Золотий голос України - Ніна Матвієнко Народилася вона на Житомирщині. Любила спорт. Закінчивши в університеті факультет української мови та літератури, пізнавши історію пісні, вона стала співачкою. Коло її захоплень різноманітне, але найближчою стала пісня.

Слайд 11

Ніна Матвієнко «Ой, летіли дикі гуси»

Слайд 12

Ніна Матвієнко «Чарівна скрипка»

Слайд 13

Улюблена поетеса сучасності – Ліна Костенко Л. Костенко – поетеса вищої інтелігентності та порядності. Її самобутній талант шукав нові теми та проблеми, нові барви для своєї творчої палітри. Поезія Л. Костенко торкає серця читачів, по – справжньому хвилює та змушує замислитись про сенс власного життя. Вона стала легендою в українській літературі.

Слайд 14

Уривок з поеми «Маруся Чурай» Л. Костенко

Слайд 15

Слайд 16

Марія Заньковецька - Катерини Білокур - Ніна Матвієнко - Ліна Костенко - Гра « Найуважніший» Ольга - Роксолана - княгиня художниця султанша співачка народна артистка Марія Чурай - поетеса, співачка поетеса

Слайд 17

Щастя... У кожної людини воно своє. Якою ж буде та життєва стежина? Хочеться жити відкрито, не ховаючись, не тікаючи від труднощів. Найбільше щастя - відчувати, що ти потрібен людям. Прожити своє життя так, щоб бути людиною в широкому розумінні цього слова. Старовинна мудрість каже, що людина - творець свого щастя. Справжнє щастя – це передусім уміння любити життя й людей.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України