X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Як жили давні мешканці України

Завантажити презентацію

Як жили давні мешканці України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Як жили давні мешканці України

Слайд 2

1. Які народи проживали на території України з давніх часів? 2. У який спосіб перебування різних народів на нашій території вплинуло на нашу культуру?

Слайд 3

ПЛАН УРОКУ 1.Кого ми називаємо давніми мешканцями України 2. Як жили Східні слов’яни 3. Як досліджують життя давніх мешканців України

Слайд 4

Уявіть себе давнім українцем і розкажіть, що ви бачите навколо себе. (У якій місцевості ви проживаєте, який у вас будинок, як ви одягнуті.)

Слайд 5

У 1893 році відомий український археолог Вікентій Хвойка провів розкопки поблизу села Трипілля на Київщині. Після тривалої роботи він зумів відтворити картини життя трипільців.

Слайд 6

Керамічний глечик із рослинним орнаментом Посудина із залишками зерен пшениці Глиняна жіноча фігурка

Слайд 7

Наприкінці 18 століття відомий археолог Борис Мозолевський проводив розкопки на півдні України поблизу Чорного моря. Знахідки дозволили йому стверджувати, що в давнину на цій території проживали скіфи. Досліджуючи курган Товста Могила, він знайшов золоту пектораль - царську прикрасу , а в кургані Солоха – золотий гребінь, на якому у верхній частині зображено битву скіфів.

Слайд 8

Фізхвилинка

Слайд 9

Золота пектораль

Слайд 10

Золотий гребінь

Слайд 11

Прочитайте текст і поясніть, на які особливості життя слов’ян вказує автор. Михайло Грушевський про слов’ян (З «Історії України-Руси») Для громадських справ сходилися старші з родів чи сімей на нараду, звалось це «віче»; там порядкували і рішали, що треба.... Всякі справи рішала громада. Війська не було. А як треба, то дужі збиралися зі списом чи мечем, на коні чи піші, і йшли воювати.

Слайд 12

Слайд 13

Робота з картою Роздивіться карту і з'ясуйте, на якій території проживали трипільські племена, кімерійці, скіфи, греки. Запишіть отриману з карти інформацію у свій зошит.

Слайд 14

Уявіть, що ви археологи і знайшли під час розкопок давніх поселень такі речі. Що ви можете розповісти прожиття давніх слов’ян?

Слайд 15

Домашнє завдання Опрацювати § 13 Письмово: на основі тексту і малюнків напишіть оповідання (5 - 6 речень) «Давні мешканці України».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України