X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Воєнні дії на території України в 1915-1917рр.

Завантажити презентацію

Воєнні дії на території України в 1915-1917рр.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УРОК №9 ТЕМА. Воєнні дії на території України в 1915 – 1917 рр. Творча група вчителів м. Черкас

Слайд 2

ПЛАН Воєнні дії на території України в 1915- 1917 рр.. Посилення економічної та політичної кризи в Російській та Австро-Угорській імперіях. Життя на фронті й у тилу.

Слайд 3

ОСНОВНІ ПОДІЇ 1915 р. – захоплення російськими військами фортеці Перемишль; Горлицький прорив австро-німецьких військ. 28 квітня – 2 травня 1915 р. – участь УСС у боях за гору Маківку. 4 червня – 20 вересня 1916 р. - Брусиловський прорив. 5 листопада 1916 р. – проголошення Францом-Йосифом автономії Галичини.

Слайд 4

Робота з картою 1.Зясуйте,які українські землі у 1915р.були окуповані німецько-австрійськими військами. 2.Покажіть,де проходила лінія фронту восени 1915р.? 3.Які наслідки для населення України мала воєнна кампанія 1915р.?

Слайд 5

Завдання 1. Яким був статус УСС у складі австрійської армії? 2. В яких битвах Першої світової війни брав участь Легіон УСС? 3. Що було особливого у підготовці вояків Легіону УСС? 4. Чим можна пояснити масовий героїзм «усусів» на фронтах Першої світової війни?

Слайд 6

Завдання:прослідкуйте бойовий шлях легіону УСС.

Слайд 7

Бій за гору Маківка

Слайд 8

Робота з джерелом Із Львівського альманаху “Шлях” Дим із наших і Московських шрапнелей сховав гору,мов мрякою. Зносився над нею,мов над вулканом. Щохвилі прошибали той дим блискавиці-то тріскали все нові шрапнелі. Не поодиноко,а так,як пащі цілих батарей,плювали ними,по чотири,по шість,по десять. А їм відповідала гора стовпами землі. У стовпах тої маси були столітні поторощені на тріски смереки,від міліонів літ нерушене каміння,а між тим людські руки,голови,ноги-людське м’ясо… 1.Що ви дізналися із джерела про битву за гору Маківку? 2.Чому саме цю битву вважають “бойовим хрещенням” легіону УСС?

Слайд 9

Українські січові стрільці

Слайд 10

Бої Українських Січових Стрільців на початку 1915 року

Слайд 11

Старшини УСС Зенон Носковський, Олена Степанів, Іван Чмола, Осип Яримович та Софія Галечко на горі Маківка

Слайд 12

Бій за Лисоню

Слайд 13

Брусиловський прорив 1.Якими були наслідки Брусиловського прориву для України? 2.Вкажіть,які українські землі були захоплені російськими військами після цієї військової операції. 3.Де проходила лінія фронту на кінець 1916р.?

Слайд 14

Робота в групах 1-ша група На основі матеріалу підручника,документу й діаграм визначте прояви економічної кризи Російській та Австро-Угорській імперіях. 2-га група На основі матеріалу підручника визначте прояви політичної кризи в Російській та Австро-Угорській імперіях.

Слайд 15

Аналізуємо інформацію На основі отриманої інформації записати до схеми прояви економічної та політичної кризи в Російській та Австро-Угорській імперіях. Прояви економічної та політичної кризи У Російській імперії В Австро-Угорській імперії ? ?

Слайд 16

Завдання:з’ясуйте результати діяльності “Общества помощи населению юга России…”

Слайд 17

Завдання:з’ясуйте коли утворилось та результати діяльності “Комітету південо- західного фронту Всеросійського союзу міст”

Слайд 18

ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ На прикладі битви за гору Маківка доведіть або спростуйте твердження про те, що Перша світова війна для українців була братовбивчою. Визначте, як Перша світова війна та криза, викликана нею, позначилися на житті людей в тилу.

Слайд 19

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 1.Історія України:підруч. Для 10 кл. загальноосвіт.Навч.закл./О.Реєнт,О.Малій.-К.:Генеза,2010. 2. www.google.com.ua; wikipedia.ord.ua. 3. Історія Україн.10клас/А.І.Мироненко, О.П.Мокрогуз.Х.:Вид.група“Основа”,2011 4.Скирда І.М.Історія України.10клас.-Х.:Вид. “Ранок”,2010. 5.Історія України.10клас.Атлас.-Х.:Вид. “Ранок”, 2010. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України