X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Виникнення Запорізької Січі

Завантажити презентацію

Виникнення Запорізької Січі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку׃ Виникнення українського козацтва та перших січей

Слайд 2

Мета׃ з'ясувати як і чому виникло українське козацтво; розповідати про появу перших січей і діяльність Дмитра Вишневецького; характеризувати життя й побут козаків; продовжити розвиток навичок критичного мислення учнів; виховувати почуття поваги до історичного минулого Батьківщини. Тип уроку׃ комбінований. Обладнання׃ підручник, електронна карта, атлас, мультимедійна дошка. Основні поняття й терміни׃ козак, Дике Поле, Дніпровський Низ, Великий Луг, Запоріжжя.

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Якими були основні стани українського суспільства? За картою визначте, із якими державами в середині XVI ст. межували українські землі на півдні. Чи можна вважати, що українське південне прикордоння було теренами протистояння християнського й мусульманського світів? Обґрунтуйте свою думку.

Слайд 4

Кінець XV ст. став часом появи на історичній арені українського козацтва. Перша згадка про українських козаків у писемних джерелах датована 1489 р. Описуючи під 1489 роком похід королевича Яна Альбрехта проти татар у Східне Поділля, Бельський зазначає, що польське військо могло успішно просуватись у подільських степах лише завдяки тому, що шлях йому показували тамтешні козаки, які добре знали свою місцевість.

Слайд 5

Козацтво - із XV—XVI ст. збірна назва козаків в Україні й порубіжних державах. Слово «козак» тюркського походження, що означає «вільна людина», «страж», «конвоїр», «воїн-найманець», «шукач пригод» тощо. Воно вживалося стосовно вільних людей які населяли південноукраїнські степи. Унаслідок Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. козацтво стало привілейованим станом.

Слайд 6

Основними причинами виникнення  козацтва  були: а) економічні (нестача власної орної землі, народна колонізація вільних земель Придніпров'я та Дикого поля - степів за Дніпровськими порогами); б) соціальні (посилення феодальної експлуатації українського населення з боку литовських та польських магнатів, шляхти, оформлення кріпосної залежності селянина від феодала); в) політичні (цілеспрямована політика польської прикордонної адміністрації поставити  козацтво  на службу по охороні південних рубежів від татарської небезпеки); г) стратегічні (постійна небезпека з боку Кримського ханства та нездатність Речі Посполитої захистити українські землі від набігів турків і татар); д) національно-релігійні (політична полонізація українського населення та наступ католицької церкви на права православної);

Слайд 7

Дмитро Вишневецький (1516 - 1563) нащадок великого литовського князя Ольґерда, один із перших відомих в історії ватажків українського козацтва. Народився в місті Вишнівці на Волині. На початку 50-х pp. XVI ст. він уже був черкаським та канівським старостою й організував відсіч турецьким нападникам. У цей час під керівництвом Д. Вишневецького на острові Мала Хортиця було збудовано замок-«городок», який вважається предтечею Запорозької Січі. Поява козацької фортеці в татарських володіннях стала неприємною несподіванкою для кримського хана.

Слайд 8

Пам'ятник Вишневецькому на Хортиці

Слайд 9

Замок Дмитра Вишневецького на Малій Хортиці

Слайд 10

Герб Війська   Запорізького 

Слайд 11

Запорозькі Січі

Слайд 12

Слайд 13

Запорізька Січ у 16 – 18 ст.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України