X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Видатні особи Миколаєва

Завантажити презентацію

Видатні особи Миколаєва

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Видатні особи Миколаєва

Слайд 2

Потьомкін-Таврійський Григорій Олександрович(1739-1791) Князь,генерал-фельдмаршал,головно- командувач Чорноморським флотом, Новоросійський генерал-губернатор. У 1789 р. заснував місто Миколаїв, а також дав йому ім`я.

Слайд 3

Вже після визволення Північного Причорномор'я від турецьких завойовників і виходу Російської держави до Чорного моря завдяки Потьомкіну почалося інтенсивне заселення Миколаївського півострова. Росії потрібен був свій флот. І за велінням Потьомкіна в гирлі ріки Інгул під безпосереднім керівництвом полковника М.Л.Фалєєва у 1788 році була закладена нова верф. Довкола верфі почало рости містечко. Ім'я своє воно отримало через рік, після переможного штурму Очакова російськими військами, у день Святого Миколая, заступника моряків. На його честь і назвали нове місто. Будівництво кораблів на верфі

Слайд 4

Фалєєв Михайло Леонтійович (1730-1792) «Перший громадянин» міста Миколаєва, що поклав в основу верфі перші камені. Фалєєв був видатною особистістю не тільки в силу свого багатства, а й завдяки дивовижним вчинкам, адже постачав армію товаром і провіантом, а також за свої кошти розчистив частину дніпровських порогів і відкрив водний шлях до Херсону. У 1788 р. побудував флотилію.

Слайд 5

Князєв Іван Іванович (1760-1823 рр.) Військовий інженер, перший архітектор міста Миколаєва. І.І. Князєв розробив перший генеральний план міста Миколаєва та ряд проектів будівель для Морського відомства. Разом з архітектором Ф.П.Деволаном Князєв також працював над проектами порту і верфі. Йому Миколаїв зобов'язаний своїми широкими, прямими вулицями і квадратними кварталами, орієнтованими в центрі за напрямами сторін світу.І.І. Князєв

Слайд 6

Грейг Олексій Самуїлович (1775-1845 Головний командир флотів і портів, віце-адмірал, військовий губернатор Севастополя і Миколаєва. Шотландець за походженням, він проявив себе в Росії як талановита людина з найширшим науковим кругозором. Крім мореплавання і кораблебудування, коло його інтересів охоплювали математику, фізику, астрономію, медицину, юриспруденцію, економіку. Всі ці знання він застосував, керуючи суднобудуванням та міським господарством.

Слайд 7

Грейг побудував у Миколаєві Морську астрономічну обсерваторію. При ньому були зведені будинок Офіцерських зборів, перша міська пристань, ринок, багато споруд в стилі класицизму. У 1823 році почалося освітлення вулиць, було встановлено 48 світильників. Відкрилося перше училище - приходська школа з відділенням для дівчаток, а в 1833 році - повітове трикласне училище. Губернаторство Олексія Грейга - золота епоха для Миколаєва.

Слайд 8

Лазарєв Михайло Петрович Після переведення Олексія Самуїловича Грейга до Петербурга, "миколаївську" естафету в 1833 році прийняв контр-адмірал Михайло Петрович Лазарєв. До цього часу адміралтейство працювало з повним навантаженням, будувалися цілі серії нових по конструкції кораблів різних типів. Михайло Лазарєв продовжив роботу по розвитку верфі, а відповідно, і міста. Це закон: розвивається верф - розвивається і місто. У 1838 році Михайло Лазарєв починає велику перебудову Миколаївської адміралтейської верфі. Було побудовано більше п'ятидесяти будівель і споруд, у тому числі канатний і ливарний заводи, три суднобудівних елінги, добудована пристань.

Слайд 9

Глазенап Богдан Олександрович (1811-1892) Після поразки в Кримській війні, згідно з Паризьким договором 1856 року, Росія втратила права мати військовий флот на Чорному морі. Для Миколаєва настали чорні дні: почалося скорочення адміралтейства, верфі працювали лише частково. З довоєнних семи робочих екіпажів залишився один - трохи більше тисячі майстрових. Без роботи залишилося безліч миколаївців. Купці зменшили завезення товарів і накрутили ціни. Жителі залишали місто. Рятівником Миколаєва у цей важкий період справедливо називають контр-адмірала Богдана Олександровича фон Глазенапа, призначеного військовим.

Слайд 10

Перед новим губернатором стояла важливе завдання, відродити місто, яке повільно вмирало. Перше за що взявся Глазенап -це розробка програми по відновленню і розвитку міста. Для цього він постановив декілька цілей : •розширення внутрішньої торгівлі; •відкриття зовнішньої торгівлі; •розвиток освіті серед людей; •підвищення розвитку культури суспільства; •розвиток шляхів сполучення з Росією і зарубіжним світом Миколаївський ринок

Слайд 11

Степан Йосипович Макаров (1849-1904) Видатний військово-морський діяч,вчений,навколосвітній мореплавець,полярний дослідник і океанограф,кораблебудівник,віце-адмірал,флотоводець.

Слайд 12

•С.О.Макаров - автор ряду великих робіт з різних питань військово-морської справи: тактиці, кораблебудування, артилерії, мінній справі. •Винайшов нові наконечники до бронебійних снарядів, що отримали назву «Макарівські ковпачки». •Його книга «Міркування з питань морської тактики» - перша капітальна праця з морської тактики парового флоту. •У співдружності з А. С. Поповим домігся обладнання кораблів і берегових частин радіоустановками. •Розробив російську семафорну абетку.

Слайд 13

Леонтович Микола Павлович Миколаїв відомий своїм зоопарком, можливо,не менше ніж побудованими авіаносцями. У цьому - заслуга Миколи Павловича Леонтовича, який обіймав посаду міського голови на початку ХХ століття. У ці роки йшли війни, відбувалися революції, страйки. Але Леонтович, вирішуючи складні проблеми життєвого устрою Миколаєва, завжди був любителем тварин і намагався урізноманітнити життя земляків.

Слайд 14

Миколаївський зоопарк засновано у 1901 р. Він є найкращим в Україні та одним із найкращих в Європі! Пам`ятний знак М.П.Леонтовичу

Слайд 15

Володимир Іванович Даль •Письменник •Етнограф •Лінгвіст •Лексикограф •Лікар

Слайд 16

Головне творіння В.І.Даля «Толковый словарь живого великорусского языка» (1880 р.)

Слайд 17

Цікаві факти •Понад 53 роки В.І.Даль працював над своїм словником •Словник вміщує 200 тис. слів і 30 тис. приказок •Словник не тільки дає нам інформацію про мову, а й про народний побут,прикмети,повір*я, інші етнографічні відомості.

Слайд 18

Микола Аркас Народився у 1853 році,. У двадцятирічному віці розпочав службу у морському відомстві міста Миколаєва. Щодня йому боліла Україна, в якої відбирали історію, культуру, мову.

Слайд 19

Миколі Аркасу завдячують заснуванням Товариства “Просвіта” в Миколаєві. Композитор, поет, збирач фольклору, автор популярної праці з історії України, громадський діяч доклав багато зусиль до розвитку просвітянського руху, а відтак ,українського національного відродження Південної України. Пам*ятник Миколі Аркасу у м.Миколаїв,на вул.Адміральській

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України