X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Україна з найдавніших часів до кінця XVI ст.

Завантажити презентацію

Україна з найдавніших часів до кінця XVI ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лекція 1. Тема: Україна з найдавніших часів до кінця XVI ст. План: Первісний лад на території України Племена скіфів. Античні міста-держави Північного Причорномор'я Походження слов’ян та їх розселення на території України. Східнослов’янська держава Київська Русь (X – XII ст.) Феодальна роздробленість. Галицько-Волинське князівство Українські землі під владою іноземних держав. Річ Посполита.

Слайд 2

Первісний лад на території України. Кам’яний вік заселення на території України відбулося близько 1,5 млн. років тому. Палеоліт 1,5 млн. років тому – 12 тис. років тому; Мезоліт (12 – 8 – 7 тис. років тому); Неоліт (6 – 4 тис. років тому); Енеоліт (3 – 2 тис. років тому);

Слайд 3

Ранній Палеоліт Археологи знайшли сліди перебування людини періоду раннього палеоліту недалеко від с. Королеве у Закарпатській області, у районі м. Амвросіївка на Донбасі, у с. Лука-Врублевецька на Житомирщині.

Слайд 4

Середній палеоліт (150 тис. - 40-35 тис. років тому) з'являється неандерталець - людина нового фізичного типу найважливішим досягненням є використання вoгню. Пам'ятки середнього палеоліту с. Молодово Чернівецької області, у Криму, у басейні річок Дністра і Десни.

Слайд 5

Пізній палеоліт (40-35 тис. років тому – 10-11 років тому) кроманьйонець - “ людина розумна ”. Стоянки - Мізинська - на Десні, Рилівська, Межиріч.

Слайд 6

пізній палеоліт постають релігія (ритуальні дійства) і палеолітичне мистецтво (магічні малюнки, різьблення по кістці).

Слайд 7

анімізму - віри в душу, якою володіє кожен живий і неживий предмет; тотемізму - віри у походження людини від єдиного пращура - тварини або птаха; магії - чаклування перед полюванням; фетишизму - віри у надприродні властивості речей.

Слайд 8

Мезоліт (11-8 тис. років тому). Зникають льодовики, природа Європи набуває близького до сучасного вигляду, вимерли мамонти, носороги. Людина винаходить лук і стріли. Основними різновидами господарювання стають полювання, рибальство, приручення тварин - собаки, свині.

Слайд 9

Мезолітичні стоянки – Журавська на Чернігівщині, Фатьма-Коба і Мурзак -Коба у Криму, Гребеники в Одеській області.

Слайд 10

Неоліт (VI-III тис. до н. е. ). вже постало продуктивне господарство, шліфування і свердління каменю, штучні матеріали - обпалена глина, тканина, матріархату постає патріархат. 500 неолітичних поселень у басейнах Десни, Дністра, Південного Бугу, Прип'яті.

Слайд 11

Енеоліт мідний вік (III-II тис. до н. е. ). Формуються дві основні групи племен - землероби на Правобережжі і скотарі на півдні та південному заході. виділяється родоплемінна верхівка, яка, привласнюючи результати праці гурту, поступово зосереджувала у своїх руках владу над ним.

Слайд 12

Трипільська культура. в с. Трипілля Київської області київський археолог В.Хвойка віднайшов перше трипільське поселення

Слайд 13

Межі існування культури датуються початком IV - кінцем III тис. до н. е. Територія від Словаччини та Румунії до Слобідської України, від Чернігова до Чорного моря. Основу становили балканські землеробсько-скотарські племена

Слайд 14

Поселення трипільців становило (від 10 до 20 тис. мешканців) - стоянки Майданецьке, Доброводи, Талянки (на Черкащині).

Слайд 15

Трипільську культуру називають Культурою мальованої кераміки. Посуд виготовлявся у спеціальних гончарних печах, а потім фарбувався білою, червоною і чорною фарбою характерними візерунками.

Слайд 16

Епоха бронзи (II тис. до н.е.) - період появи та використання металів, виплавлення бронзових знарядь праці та зброї

Слайд 17

Племена скіфів. Античні міста-держави Північного Причорномор’я В І тис. до н.е. на території України з'являються перші залізні знаряддя праці. Першими в Україну їх завозять кіммерійці, які належали до іраномовних груп населення. Вони не мали постійних поселень, міст та городищ. Об'єднувалися у племена, а ті, в союз племен на чолі з вождем.

Слайд 18

Скіфи Наприкінці VII ст. до н.е. кіммерійців витиснули іраномовні племена скіфів. історик Геродот вирізняв серед них царських скіфів, скіфів-кочовиків, скіфів-орачів і скіфів-землеробів. В кінці VI в. до н.е. скіфи сформували свою державу Велика Скіфія.

Слайд 19

Культура скіфів бог вoгню і стихії Табіті, боги неба і землі Апі та Пацай. Шанобливо ставилися до могил пращурів. Найвідоміші могили Солоха і Гайманова могила на Запоріжжі, Чортомлик і Товста могила, де була знайдена славнозвісна золота пектораль у Дніпропетровській області.