X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Україна в період боротьби за незалежність.

Завантажити презентацію

Україна в період боротьби за незалежність.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лекція 14. Україна в період боротьби за незалежність. План: Україна в 80-х рр. XX ст. Суспільно-політичні зміни в період перебудови. Народний рух України у боротьбі за незалежність України.

Слайд 2

Смерть Л.Брежнєва в 1982 р. поклала край його "ері", але не змінила загальної ситуації в країні. Наступником Брежнєва став тяжко хворий Ю.Андропов. У 1984р. він помирає. Ю. Андропова змінив тяжко хворий К. Черненко, який у березні 1985 р. приєднався до своїх попередників.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

26 квітня 1986 р. вибухнув реактор Чорнобильської атомної електростанції. Величезна радіоактивна хмара, більша, ніж хіросимська, покрила багато районів України, Росії, Білорусії, а згодом поширилася на землі Польщі та Скандинавії. У властивий для себе спосіб радянські власті намагалися приховати спочатку сам факт, а потім і масштаби цієї катастрофи.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

У вересні 1989 р. померлого В. Щербицького змінив В. Івашко, котрий, однак, невдовзі переїхав до Москви, де став заступником Генерального секретаря ЦК КПРС. Компартію України очолив С. Гуренко.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Під тиском обставин керівництво республік вимушене було піти назустріч вимогам часу й суспільства. В жовтні 1989 р. Верховна Рада УРСР прийняла закон «Про мови в Українській РСР».

Слайд 15

Була розроблена Державна програма розвитку української мови до 2000 р. Найбільш характерною рисою цього періоду було становлення в Україні багатопартійної системи.

Слайд 16

8 – 10 вересня 1989 року у будинку вчителя в Києві відбувся Перший з'їзд Народного руху за перебудову. 1990 р. було створено 16 політичних партій. Постали Українська республіканська партія, Демократична партія України, партія «зелених»,

Слайд 17

Важливою подією 1990 р. стали порівняно демократичні вибори до Верховної Ради УРСР. Найбільш масовою демократичною організацією став Народний Рух України. Важливу роль у боротьбі за оновлення суспільного життя відігравала молодь. У 1990 р. виникають Український студентський союз, Демократичний союз студентів.

Слайд 18

Слайд 19

Нове політичне керівництво в Москві приймає рішення про видалення з Конституції СРСР статті про «керуючу і спрямовуючу роль КПРС». Це була принципово важлива перемога демократичних сил. Із 150 законодавчих актів, прийнятих Верховною Радою УРСР в 1990 р., особливо значною стала затверджена 16 липня Декларація про державний суверенітет України, незважаючи на те, що в ній не йшлося про самостійність, незалежність України як держави.

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

у ніч на 19 серпня 1991 р., напередодні підписання Союзного Договору, так званий ДКНС ізолювали М. Горбачова на його кримській дачі та усунули його від влади.

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

24 серпня 1991 р. Верховна Рада України, приймає Акт проголошення незалежності України, підтверджений всенародним референдумом 1 грудня 1991 р. В ньому взяло участь 84,2% виборців, з яких 90,3% проголосували за незалежність України. Того ж дня Президентом України було всенародне обрано Л. Кравчука.

Слайд 27

Слайд 28

26 серпня 1991 р. Президія Верховної Ради України, зважаючи на факт підтримки керівництвом Компартії України дій московських заколотників, приймає указ «Про тимчасове припинення діяльності Компартії України». 30 серпня того ж року була прийнята постанова «Про заборону діяльності Компартії України».

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

7 грудня 1991 р. у Біловезькій Пущі зібралися лідери Білорусії (С. Шушкевич), Росії (Б. Єльцин) та України (Л. Кравчук), провели переговори (без залучення М. Горбачова, який повернувся до виконання обов'язків Президента СРСР) і наступного дня підписали угоду про створення натомість СРСР Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Слайд 34

21 грудня 1991 року в Алма-Аті відбулася зустріч керівників незалежних держав колишнього СРСР (виняток становили Грузія та країни Балтії). У прийнятій декларації зафіксовано, що з утворенням СНД Радянський Союз припиняє своє існування. Так було перегорнуто останню сторінку в історії Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

Слайд 35

26 жовтня 1991 р. вони оголосили про створення Соціалістичної партії України. Очолює її О. Мороз. Відновила свою діяльність і ОУН — під орудою колишнього Президента УНР в екзилі М. Плав'юка. Близько 15 тис. членів налічує Конгрес українських націоналістів, який очолює Я. Стецько.

Слайд 36

Література: а) Основні Субтельний Орест. Україна. Історія. - К 1993. Історія України / Керівник авторського колективу Ю.Зайцев. – Львів, 1996. – 488с. Історія України / Під редакцією В. А. Смолія. – К 1997. – 423 с. б) Додаткові Котляр М. Ф., Смолій В. А. Історія в життєписах. – К. 1994. http://uk.wikipedia.org/wiki/Orange_rev2.jpg

Слайд 37

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України