X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Україна в кінці XVIII на початку XX століть. Визвольні змагання 1914-1921 рр.: відродження Української держави.

Завантажити презентацію

Україна в кінці XVIII на початку XX століть. Визвольні змагання 1914-1921 рр.: відродження Української держави.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лекція 3. Україна в кінці XVIII на початку XX століть. Визвольні змагання 1914-1921 рр.: відродження Української держави. План лекції Україна в кінці XVIII на початку XIX століть. Промисловий переворот в Російській імперії у другій половині XIX ст. – на початку XX ст. Рух народників та політичне відродження України в кінці XIX на початку XX ст. Суспільно-політичне та економічне становище України на початку XX ст. Україна в Першій Світовій війні. Українська Центральна Рада у боротьбі за автономію і незалежність України. Україна в період Гетьманату і Директорії. Західно-Українська Народна Республіка та занепад української державності.

Слайд 2

Російсько-турецька війна 1768— 1774 рр завершилася підписанням Кючук-Кайнарджийської мирної угоди. До Росії відійшли частина Керченського півострова, Азов із прилеглими землями, територія між Дніпром і Південним Бугом.

Слайд 3

1783 року Катерина II підписала документ про включення Криму до складу Російської імперії.

Слайд 4

російсько-турецька війна 1787—1791 рр. Очаків (1788 р.) фортецю Ізмаїл (1790 р.). підписано Яську мирну угоду: Росії відійшла територія між Південним Бугом і Дністром, включаючи Очаків. Туреччина остаточно визнала приєднання Криму до Росії, а також кордон по р. Кубань у Передкавказзі.

Слайд 5

1776 р. засновано Катеринослав, у 1778 — Херсон — перший порт на Чорному морі, у 1783 — Севастополь. 1784 р. на землях Кримського ханства створено Таврійську область.

Слайд 6

1788 р. Миколаїв, де почали будувати кораблі Чорноморського флоту, у 1794 р. на місці колишньої фортеці Хаджибей — Одеса, яка стала центром усієї південноросійської торгівлі. Населяли міста люди різних національностей, але переважали українці.

Слайд 7

перший поділ Польщі У 1772 р. Росія отримала Полоцьке, Вітебське, Мстиславське і частину Мінського воєводства. Австрія 1774 р. Буковину.

Слайд 8

Другий поділ Польщі 1793 р. Росії Правобережна Україна — Київщина, Брацлавщина, Волинь, Поділля, Мінське воєводство. Пруссія отримала м. Гданськ і території по річках Варта і Вісла в західній Польщі

Слайд 9

Третій поділ Польщі 1795 р. Росії відійшли Західна Волинь, східна частина Холмщини, частина Білорусі, Литви. Південна Польща з Любліном і Краковом відійшла до Австрії. Пруссія здобула Центральну Польщу з Варшавою.

Слайд 10

Наполеонівська війна 1806 – 1814 рр. За час наполеонівських війн Україна була територією, де велися військові дії між ворогуючими сторонами. Українці служили на боці російського царя у війні з Наполеоном. Але були і ті, які підтримували і Бонапарта.

Слайд 11

«Союз порятунку» засноване в Петербурзі 1816 року.

Слайд 12

Декабристський рух 1821 – 1825 рр. Через 5 років воно розкололося на окремі групи. Північне товариство в Петербурзі розвивало республіканські цілі, а Південне товариство з центром в Тульчині на Пд. України, яке очолив полковник російської армії Пестель.

Слайд 13

програма «Руська правда» передбачала скасування нерівності, модернізацію господарства країни, сувору централізацію правління.

Слайд 14

листопад 1830 року таємне товариство молодих польських офіцерів підняло повстання проти росіян. 1831 році повсталі рушили на Волинь. гасло «За вашу і нашу свободу».

Слайд 15

В листопаді 1831 р. цар Микола 1 утворив у Києві соціальну комісію у справах західних губерній. Закриті польські школи, навчання російською мовою. В Києві засновано російський університет Св. Володимира.

Слайд 16

товариство «Руська Трійця» - Шашкевич, Вагилевич і Головацький, які прагнули звільнити українську мову від церковних діалектів і довести її до літературної мови.

Слайд 17

«Русалка Дністрова» містила вірші, пісні, оповідання українською мовою без діалектів. З 1837 р. Шашкевич емігрував в Будапешт, де продовжив видавати альманах.

Слайд 18

Кирило-Мефодіївського товариство 1845 – 1847 рр. історик Костомаров, письменник П. Куліш та поет Т. Шевченко.

Слайд 19

Реформи Олександра II 19 лютого 1861 р. – ліквідацію кріпацтва; 1864 р. – земська реформа, передбачала появу місцевого самоврядування в більшості регіонів Російської імперії; 1864 р. – судова реформа; 1864 р. – реформа системи народної освіти

Слайд 20

1864 р. – Військова реформа На Україні створювалися Київський, Одеський і Харківський військові округи. У 1888 р. уряд ліквідував Харківський округ, а чотири губернії були приєднані до Київського округу. Відповідно до статуту 1874 р. вводився загальний військовий обов'язок і термін військової служби скорочувався: в сухопутній армії — до 6 років, на флоті — до 7 років.

Слайд 21

Промисловий переворот в Російській імперії переважання іноземного капіталу в інвестуванні промисловості (90% від загальної кількості капіталів); високий ступінь концентрації виробництва (відразу створювалися великі підприємства з великою кількістю робітників); високі темпи промислової революції: на Донбасі промисловий переворот був здійснений за 20 років;

Слайд 22

велика роль держави в підтримці та заохоченні приватних підприємців; нерівномірність економічної модернізації (поєднання сучасного промислового виробництва у центрах індустріалізації із відсталими, архаїчними формами господарювання в сусідніх з ними районах); дешева робоча сила.

Слайд 23

1894—1900 рр. в Донбасі були побудовані металургійні заводи: Дружбівський, Петровський в Єнакієві, Донецько-Юзівського металургійного товариства в Алчевську, Ольховський, Краматорський, Кадієвський Алмазного кам'яновугільного товариства, Макіївського Нікополь-Маріупольського гірничого і металургійного товариства, Маріупольського бельгійського товариства, Таганрозький.

Слайд 24

За період з 1863 по 1897 р. населення десяти українських губерній збільшилося з 13,4 млн. чоловік до 23,4 млн.

Слайд 25

Слайд 26

Рух народників 60—80-ті XIX ст. роки 1873—1874 рр. демократична інтелігенція під виглядом вчителів і майстрів почала масове «ходіння в народ». народницькі групи діяли у Києві, Одесі, Харкові, Житомирі, Чернігові, Полтаві, Херсоні, Миколаєві