X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Україна княжої доби"

Завантажити презентацію

"Україна княжої доби"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема 2. Україна княжої доби План заняття 1.Виникнення Київського князівства та його розвиток за Києвичів. Походження назв "Русь" та "Україна". 2. Перші князі Київської Русі. 3. Володимир Великий. Хрещення Русі та його історичне значення. 4. Київська держава за правління Ярослава Мудрого. 5. Політичний та соціальний устрій та господарське життя Київської держави. 6. Політична роздробленість Київської Русі. 7. Боротьба України-Русі проти монголо-татарських завойовників. 8. Галицько-Волинська держава. 9. Культура України княжої доби та Галицько-Волинської держави

Слайд 2

Теорії походження (етногенезу) слов′янства. - дунайська; - скіфо-сарматська; - дніпро-одерська. 3 осередки східнослов′янської державності: Куявія, Славія, Артанія.

Слайд 3

Літописна традиція наводить легенду про заснування Києва трьома братами: Києм, Щеком та Хоривом і їх сестрою Либіддю, які збудували перше городище на Старокиївській горі. Час виникнення Києва датують кінцем V - початком VI ст. (для святкування 1500-ліття Києва було взято 482 р., у 1982 р. урочисто відзначили цю знаменну дату), але насправді Київ набагато древнішій.

Слайд 4

Припущення щодо походження назви "Україна“: від слова край ("кінець") зі значенням "погранична територія”; від слова край-країна у значенні "рідний край, країна, земля“; від дієслова "украяти" - "відрізати", а первісне її значення "шматок землі, відрізаний (украяний) від цілого".

Слайд 5

Аскольд останній князь династії, яку започаткував Кий Олег (882-912 рр.) Об'єднав два державотворчі центри у Східній Європі: Славію (Ладога, Новгород) і Київ. Успішні походи на Константинополь (907р., 911р.) Ігор (912р.-945р.) Невдалі походи проти Візантії (941р., 944р.) Загинув при збиранні данини з підвладних племен (древлян)