X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Участь українців у повстаннях у сталінських концтаборах 1953-1954 рр.

Завантажити презентацію

Участь українців у повстаннях у сталінських концтаборах 1953-1954 рр.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Участь українців у повстаннях у сталінських концтаборах 1953-1954 рр.

Слайд 2

Система ГУЛАГу свого апогею досягла саме в повоєнні роки.

Слайд 3

У повоєнний час, як і колись, переслідувалося інакомислення. Було репресовано багато: військові маршали, члени Політбюро, лікарі, звинувачені у замахах на вище керівництво країни і багато інших,що мали відношення до влади, так і прості громадяни. Були розв'язані ідеологічні кампанії проти відомих письменників (А. А. Ахматова, М. М. Зощенка та ін), композиторів (Д. Д. Шостакович та ін), вчених (біологів - генетиків, кібернетиків та ін.) Багатьох діячів науки і мистецтва звинувачували в космополітизмі, тобто у відсутності патріотизму і схилянні перед «гнилої» західною культурою. Одним з останніх процесів стала «справа лікарів» 1953 р., звинувачених у невірному лікуванні вищого керівництва, що спричинило смерть низки деяких видних діячів.

Слайд 4

Слайд 5

Нори льське повста ння — повстання політичних в'язнів Норильського концтабору, яке тривало з 26 травня по 4 серпня 1953 року. - Передумовами до повстання стало прибуття в Горлаг етапів з ув'язненими, які вже мали досвід участі в табірних заворушеннях 1952 року Що амністія поширилася лише на кримінальників та ув'язнених з малими термінами, відсоток яких у Горлагу був невеликий. Багато ув'язнених були політичними.