X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Суспільно – політичне життя українських земель у XVI ст.

Завантажити презентацію

Суспільно – політичне життя українських земель у XVI ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Суспільно – політичне життя українських земель у XVI ст.

Слайд 2

Завдання уроку Охарактеризувати соціальну структуру українського суспільства та визначити роль кожної з них; Розкрити причини виникнення українського козацтва; Вчитися встановлювати причинно – наслідкові зв”язки, працювати з історичними документами, робити висновки та узагальнення, давати характеристику історичному діячу; Цікавитися історією України.

Слайд 3

План уроку Роль князів в українському суспільстві. Василь – Костянтин Острозький. Становище української шляхти. Становище інших верств українського суспільства. Виникнення українського козацтва.

Слайд 4

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Князь Шляхта Панщина Фільварки Патриціат козаки 1489 р. – перша писемна згадка про українських козаків; 1526 – 1608 рр. – роки життя князя Василя – Костянтина Острозького

Слайд 5

Актуалізація опорних знань Назвіть руські князівства, які утворилися на українських землях? Яка трагедія спіткала давньоруські князівства у ХІІІ столітті? В складі яких держав опинилися українські землі в кінці XV – на початку XVI ст.? Чому українські землі опинилися у складі декількох держав? В результаті яких подій частина українських земель опинилася у складі Польщі?

Слайд 6

Слайд 7

Актуалізація опорних знань Які верстви населення сформувалися на Україні в кінці XV – на початку XVI ст.? Які верстви належали до панівних, а які до пригноблених? Які були спільні особливості становища різних верств українського суспільства? Що таке шляхта?